Kultura

Czy "Wszystko w porządku"?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 08:20
Jeszcze przed oskarową galą jest szansa ocenić czy na statuetkę zasłużył film "Wszystko w porządku". Dziś trafi do polskich kin.
Audio

- To jeden z filmów, który obok "Incepcji", "The social network" i "Jak zostać królem", cieszył się największym uznaniem Amerykańskiej Akademii Filmowej – powiedział Szymon Holcman z Gutek Film. Przewrotna i błyskotliwa komedia z Julianne Moore, Annette Bening i Mią Wasikowską niespodziewanie stała się w amerykańskich kinach podobnym sukcesem, co "Vicki, Christina, Barcelona" Woody'ego Allena.

Reżyserka, Lisa Cholodenko porusza temat rodziny, trochę innej od tradycyjnego modelu. Dwie mamy, Nic i Jules (trzykrotnie nominowana do Oscara Anette Bening i czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore) są małżeństwem i dzielą przytulny podmiejski dom w południowej Kalifornii ze swymi nastoletnimi dziećmi – Joni i Laserem (Mia Wasikowska i Josh Hutcherson). Cały ich świat wywraca się do góry nogami, gdy pojawia się biologiczny ojciec dzieci, niefrasobliwy restaurator (w tej roli Mark Ruffalo).

- Wszystko w porządku" to błyskotliwa komedia na miarę naszych czasów. Film, który wywraca do góry nogami wszystko, co wiemy o współczesnej rodzinie... i otwiera pole do spekulacji i poszukiwania rozwiązań, które do tej pory istniały tylko w najśmielszych wyobrażeniach.

Dziś komedia trafi do polskich kin. Czy spodoba się Polakom, mocno przywiązanym do tradycyjnego obrazu rodziny -  dziś pozostaje pytaniem otwartym.

"Wszystko w porządku" (org. tytuł: "The Kids Are All Right")

Reżyseria
Lisa Cholodenko

Scenariusz
Lisa Cholodenko
Stuart Blumberg


W  rolach głównych:
Julianne Moore   -  Jules
Annette Bening    - Nic
Mark Ruffalo   -     Paul
Mia Wasikowska  - Joni
Josh Hutcherson   - Laser

Nominacje do Oscarów:
- najlepszy film
- najlepsza aktorka: Annette Bening
-najlepszy scenariusz: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
- najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Ruffalo

Nagrody Złote Globy:
- najlepszy film (komedia lub musical)
- najlepsza aktorka w komedii lub musicalu: Annette Bening

 

Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2008 15:00
I znowu aż dwa filmy mógłbym określić mianem "premiery tygodnia". To pełnometrażowy dokument "Potosi, czas podróży" oraz fabuła "Alfa dog".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser, który nie istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2010 11:32
- Filmowy debiut Banksy'ego to historia sztuki ulicy, która wciąga jak najlepszy thriller - powiedział w Trójce Szymon Holcman z Gutek Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cały rok z Gutkiem w kinie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 14:30
Zapowiada się bardzo ciekawy rok w kinie. Wśród wielu interesujących propozycji pojawią się długo oczekiwane filmy słynnych reżyserów.
rozwiń zwiń