Kultura

Clint Eastwood wraca do aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 12:19
Po trzech latach przerwy jest szansa, że znakomitego aktora ponownie zobaczymy na srebrnym ekranie - jako podstarzałego łowcę sportowych talentów.
Audio

Po raz ostatni Eastwooda oglądać mogliśmy w wyreżyserowanym przez niego filmie "Gran Torino". Wcielił się on wówczas w postać Walta Kowalskiego, burkliwego konserwatysty i rasisty, weterana wojny w Korei.

Po 2008 roku Clint Eastwood zniknął jako aktor, kontynuował za to swoją reżyserską i producencką karierę. W tym czasie powstały filmy "Medium" ("Hereafter", 2010), "Oszukana" ("Changeling", 2008) i "Invictus - Niepokonany" ("Invictus", 2009).

Jednakże 5 października "Entertainment Weekly" podało wiadomość, że aktor prowadzi rozmowy na temat roli w filmie "Trouble With the Curve". Reżyserem obrazu jest Robert Lorenz, znany z wcześniejszej współpracy z Eastwoodem. Aktor miałby zagrać rolę podstarzałego łowcy sportowych talentów, który wyrusza wraz z córką w długą podróż do Atlanty.

Dlaczego Clint Eastwood myśli o powrocie do aktorstwa? Przecież "Gran Torino" w oczach wielu był świetnym ukoronowaniem jego kariery.

Najnowszym filmem wyreżyserowanym przez Eastwooda ma być remake filmu "A star is Born", jednak zdjęcia do niego opóźniła ciąża Beyonce Knowles, odtwórczyni jednej z głównych ról. Być może wolny termin w kalendarzu aktora sprawił, że podejmie się on roli w "Trouble With the Curve".

Clint Eastwood wiele razy wspominał, że pisarze już nie tworzą ciekawych tekstów dla aktorów w jego wieku. Ciekawe czy scenariusz "Trouble With the Curve" sprosta jego wymaganiom.

(pj)

Zobacz więcej na temat: beyonce ciąża podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Brudny Harry na Polach Elizejskich

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 11:36
Francuscy fani Clinta Eastwooda mają obecnie znakomity powód, by wybrać się na spacer po Polach Elizejskich w Paryżu. Została tam zorganizowana wystawa fotografii, poświęcona 40-letniej karierze amerykańskiego aktora i reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia: z kin wycofano film Clinta Eastwooda. Z powodu sceny z tsunami

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 08:40
Japoński oddział firmy Warner Entertainment wycofuje z japońskich kin dreszczowiec w reżyserii Clinta Eastwooda pod tytułem "Hereafter".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Clint Eastwood szefem muzeum policji

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 21:20
Informację o wyborze Eastwooda na honorowego przewodniczącego podało w środę muzeum. Placówka zostanie otwarta w Waszyngtonie w 2013 roku.
rozwiń zwiń