Kultura

Nowa Tradycja- nagrody rozdane

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2009 09:40
W Warszawie rozdano nagrody XII Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Jury XII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w składzie: Marcin Pospieszalski (przewodniczący), Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, Maria Pomianowska, Tomasz Janas, Krzysztof Trebunia-Tutka,  najważniejsze wyróżnienie, czyli Grand Prix i nagrodę imienia Czesława Niemena ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznało zespołowi FolkRoll i Nasta Niakrasawa za ciekawe opracowania utworów, spójność stylistyczną i piękny śpiew.
I Nagroda ufundowana przez Polskie Radio przyznana została zespołowi Bubliczki Cashubian Klezmer Band za doskonały stopień opanowania gry na instrumentach, spontaniczność i muzykalność.
II Nagroda ufundowana przez Telewizję Polonia przyznana została zespołowi „Vistula Ballada” za sięgnięcie do muzyki polskiej, bezpretensjonalność i szlachetny przekaz.
III Nagroda ufundowana przez Polskie Radio przyznana została ex aequo zespołowi Hoboud za zwrócenie uwagi na repertuar warmiński, ciekawe muzyczne pomysły oraz doskonałe zgranie i grupie Lechistan za próbę fuzji muzyki wschodniej i polskiej oraz odwołanie się do postaci Wojciecha Bobowskiego.
Nagrodę Specjalną „Złote Gęśle” ufundowaną przez Telewizję Polonia za wyjątkowe umiejętności techniczne oraz muzykalność dla Kuby Mielcarka – kontrabasisty z Tria Jacka Mielcarka.
Wyróżnienie w postaci Litografii autorstwa Zofii Anny Misiak ufundowaną przez Stowarzyszenie Wiatraki Kultury za wyróżniające się zdolności rytmiczne Arkadiuszowi Kurzępie z zespołu „Vistula Ballada”.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/muzyka/nowatradycja/
 

 

  

 

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Zespoły zakwalifikowane do XII Konkursu Muzyki Folkowej NOWA TRADYCJA 2009

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2009 08:25
rozwiń zwiń
Czytaj także

XII Festiwal Folkowy „Nowa Tradycja”

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2009 12:38
W dniach 23 – 26 kwietnia, w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, odbędzie się XII Festiwal Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”. Inaugurację Festiwalu poprzedziła konferencja prasowa, która odbyła się w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akordeon od środka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2009 11:05
Festiwal Nowa Tradycja to nie tylko koncerty. Organizatorzy zadbali także o część praktyczną, czyli warsztaty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

13 na 13: znamy zespoły zakwalifikowane do Nowej Tradycji 2010!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 17:12
16 marca 2010
rozwiń zwiń