Kultura

"Wszystko co kocham" chwalony w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 10:30
W Los Angeles zakończył się Festiwal Polskich Filmów.
Audio

-Największym wydarzeniem był pokaz filmu "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha, ale bardzo podobały się też filmy niepełnometrażowe - mówi szef imprezy Władysław Juszkiewicz Członek Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 Albert Wolsky bardzo chwalił "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha. Wolsky, kostiumolog, zdobywca dwóch Oscarów, powiedział , że jest to film wspaniały, ponieważ pokazuje ten szczególny okres w życiu człowieka, jakim jest dorastanie. -Świetna gra aktorów wydobyła to, co każdy przeżywał w tym czasie- dodał. Jego zdaniem, jest w pełni jasne, co jest uniwersalną treścią filmu, ale nie wszyscy amerykańscy widzowie zrozumieją, że w tle jest mowa o ruchu "Solidarność". Albert Wolsky jest jurorem w oscarowej kategorii filmu nieangielskojęzycznego. W tej kategorii o nominację do Oscara walczy „Wszystko co kocham”.

Gościem festiwalu był Jan Nowicki. Aktor spotkał się z publicznością. Po pokazie zrekonstruowanej wersji "Sanatorium pod klepsydrą" opowiadał o pracy z reżyserem Wojciechem Jerzym Hasem. Film pokazano z okazji 10. rocznicy śmierci tego wybitnego reżysera.

 Podczas siedmiu dni festiwalu polonijna i amerykańska publiczność obejrzała 26 najnowszych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Na gali pojawili się m.in. laureatka Oscara aktorka Margaret O'Brien, popularny aktor Peter Mark Richman i od lat pracujący w USA polski operator Jacek Laskus.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Wszystko co kocham" dostanie Oskara?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 10:29
Film Jacka Borcucha o zbuntowanych latach 80-tych jest polskim kandydatem do Oskara.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobry scenariusz, to dobry film

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 14:50
- To co dzieje się na ekranie, zawsze wynika ze scenariusza - mówi Robert Gonera, dyrektor IV Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wszystko co kocham" spodoba się w USA?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2010 06:16
Za oceanem rozpoczęła się promocja polskiego kandydata do Oscara - filmu "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha.
rozwiń zwiń