Kultura

Święto książki w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 09:37
Zakończone właśnie paryskie Targi Książki przyciągnęły znacznie mniej zwiedzających niż w roku ubiegłym.
Audio

Znacznie więcej czytelników uczestniczyło za to w spotkaniach z autorami. Organizatorzy Targów Książki poinformowali, że zwiedziło je w tym roku około 190 tysięcy czytelników. Jest to o 14 tysięcy osób mniej niż w roku ubiegłym.

Jedną z przyczyn mniejszego zainteresowania publiczności targami jest fakt, że niektóre wielkie domy wydawnicze w znacznym stopniu ograniczyły swoją obecność na imprezie. Tłumaczyły to wygórowanymi cenami za wynajęcie miejsc na stoiska. Niemal całkowicie „obraził się" na Targi Książki największy wydawca Francji i drugi co do wielkości wydawca na świecie Hachette. Mimo mniejszej liczby zwiedzających, czytelnicy chętnie uczestniczyli w debatach między autorami. Setki osób przysłuchiwały się na przykład debacie, w której uczestniczyli pisarze Paul Auster i Salman Rushdi. Bardzo długie kolejki ustawiały się również tam, gdzie popularni autorzy dedykowali czytelnikom swoje najnowsze dzieła.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Targi Książki w Wilnie 2010

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2010 10:51
W Wilnie rozpoczynają się XI Międzynarodowe Targi Książki. Jest to największa tego typu impreza w Państwach Bałtyckich. Polską prezentację na targach przygotował Instytut Książki we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

55. Międzynarodowe Targi Książki

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 09:59
Koncert Leszka Możdżera w Pałacu Kultury i Nauki zainauguruje w środę (19 maja o godz. 19.00) 55. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Targi Książki w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 13:29
29 kwietnia 2010, godz. 18.00
rozwiń zwiń