Kultura

Fascynujące reportaże z Turcji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2010 11:11
"Zabójca z miasta moreli" Witolda Szabłowskiego to opowieść o kraju rozdartym między tęsknotą za Europą, a eurosceptyzmem. Mamy dla Państwa kilka egzemplarzy tej fascynującej książki.
Audio
  • Michał Nogaś o książce Zabójca z miasta moreli

Witold Szabłowski pracował jako dziennikarz CNN Turk, teraz opisuje Turcję na łamach "Dużego Formatu". Właśnie ukazała się jego książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji".

Autor podróżując po Turcji starał się poznać dwoistą naturę kraju rozdartego między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętego jednocześnie konserwatyzmem i nowoczesnością.

Na kartkach książki Szabłowskiego przewija się cały korowód niezwykle barwnych postaci. Bohaterami jego opowieści są m.in. imigranci z Afryki, młode dziewczyny obawiające się zabójstw honorowych oraz bracia Ali Ağcy. Witold Szabłowski pokazuje zupełnie nowe, czasem zabawne, a czasem bardzo nieprzyjemne oblicze tego kraju.

- To się może wydać komuś dziwne, że słowa potrafią tak mocno ująć, ale zapewniam, od tej książki nie można się oderwać aż do 206 strony, czyli do samego końca! - opowiadał w audycji Trójkowy Znak Jakości Michał Nogaś.

Książka "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji" Witolda Szabłowskiego ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

KONKURS ZAKOŃCZONY

KONKURS

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać książkę "Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji", proszę odpowiedzieć na pytanie: Jak po turecku brzmi słowo "morela"?

Prawidłowe odpowiedzi proszę wysyłać na adres kultura.konkurs@polskieradio.pl

Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

(usc,na podst.mat.prasowe,Trójka)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Turcja we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 12:52
Blisko 480 filmów z ponad 50 krajów pokazanych w ciągu 11 dni – tak na kilka miesięcy przed 10. edycją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu zapowiada go jego szef - Roman Gutek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Orhan Pamuk pisze tym razem o miłości

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2010 20:10
W audycji "Moje książki" "Muzeum niewinności" - nowa powieść noblisty Orhana Pamuka oraz "Ksiądz Rafał" Macieja Grabskiego.
rozwiń zwiń