X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Rzecz o upartych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 10:30
Na polskim rynku księgarskim pojawiła się książka włoskiej dziennikarki Cristiny de Stefano "Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat".
Audio

Cristina de Stefano, pisarka, wieloletnia felietonistka magazynu "Elle", postanowiła opisać historie kobiet, które jej zdaniem powinny zostać zapamiętane.

Przedstawiła wizerunki 20 Amerykanek o niepospolitych biografiach. Kobiety te wywarły ogromny wpływ na XX-wieczną sztukę, muzykę i nauki ścisłe.

W lekturze odnajdziemy m.in. Lee Miller, reporterkę wojenną i modelkę Man Raya; odważną pilotkę Amelia Earhart; Kay Swift, autorkę pierwszego w historii musicalu napisanego przez kobietę; Margaret Sanger, pionierkę współczesnych metod antykoncepcji czy Dorothy Draper, ekscentryczką architektkę wnętrz.

- Opisane bohaterki nie odmieniły świata, ale wiele zdziałały swoim uporem i działaniem - uważa Michał Nogaś. Zdaniem dziennikarza Trójki publikacja Cristiny de Stefano to doskonała propozycja na pełne szarugi wieczory. "Zaczyn" i zachęta dla dalszych poszukiwań.

Wojciech Mann zauważa, że polskie tłumaczenie tytułu publikacji jest nieadekwatne do oryginału, który brzmi "Americane Avventurose". Włoski tytuł wyjaśnia również, dlaczego wśród wybranej dwudziestki brakuje Polek.

Aby usłyszeć, co Michał Nogaś powiedział w radiowej Trójce na temat publikacji  wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boskie "Posłuchaj", w ramce po prawej stronie.

(pj)

 

Zapraszamy do lektury bloga Michała Nogasia "Ulubione pozycje Nogasia".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Rozterki młodego warszawiaka

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 15:30
Bohater książki Piotra Jagielskiego spotyka na swojej drodze Hegla i Boba Dylana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie Biuro Śledcze na tropie Gigantów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 16:03
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami, w ciemnym borze przecinków, w chaszczach myślników, w grzęzawiskach kropek ukryli się Giganci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sięgnij po książki z "Z najwyższej półki"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2011 16:00
Audycja "Z najwyższej półki" ma być swoistym przewodnikiem dla tych, którzy lubią wiedzieć, co nowego pojawiło się na rynku księgarskim, po co warto sięgnąć, a czego… unikać.
rozwiń zwiń