Polskie Radio
Section05
antykoncepcja

Naukowcy potwierdzają: pozostałości po pigułkach antykoncepcyjnych i plastiku zaburzają procesy rozrodcze ryb

Jak potwierdziły kolejne badania naukowców, zanieczyszczenie oceanów związkami chemicznymi pochodzącymi z pigułek antykoncepcyjnych oraz bisfenolem A zaburza procesy rozrodcze ryb. Badacze ostrzegają, że zanieczyszczenie wód staje się coraz bardziej powszechne, co budzi obawy dotyczące działania związków chemicznych przedostających się do wody.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NAUKA badanie ryby antykoncepcja

Bill Gates wraz z żoną przekażą miliardy na antykoncepcję i aborcję. Nazywają to promowaniem "planowania rodziny"

1,4 miliarda dolarów - tyle pieniędzy, do 2026 roku, planuje wydać fundacja Billa i Melindy Gatesów na zwiększenie dostępu do antykoncepcji. Organizacja amerykańskiego filantropa od lat wspiera instytucje, które są za przerywaniem ciąży. Na "zastrzyk" gotówki mogą liczyć m.in. Planned Parenthood czy The Population Council.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone społeczeństwo rodzina aborcja antykoncepcja ciąża

Rzecznik rządu: pigułka "dzień po" też tylko na receptę

- Wszystkie środki antykoncepcyjne są na receptę i stwierdziliśmy, że również nie powinno być i w tej sytuacji wyjątku. Też nie do końca wiadomo, dlaczego akurat ta tabletka była wydawana bez recepty - powiedział Rafał Bochenek, tłumacząc powody przyjęcia przez rząd projektu, zgodnie z którym tzw. pigułka dzień po - ellaOne - będzie dostępna jedynie na receptę.
Zobacz więcej na temat:  antykoncepcja Rafał Bochenek Rząd RP POLSKA