X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Nominacje do Nagrody im. Kapuścińskiego za reportaż literacki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 19:53
Pięć książek polskich autorów znalazło się wśród 10 tytułów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
Nominacje do Nagrody im. Kapuścińskiego za reportaż literacki
Foto: Glow Images/East News

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Szejnert, w którym zasiadają: Joanna Bator, Maciej Drygas, Iwona Smolka i Maciej Zaremba Bielawski nominowało w tym roku do nagrody książki: "Dziewięć żywotów. Na tropie świętości we współczesnych Indiach" Williama Dalrymple (Czarne), "Sezon maczet" Jeana Hatzfelda (Czarne), "Wypalanie traw" Wojciecha Jagielskiego (Znak), "14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji" Igora T. Miecika (Czarne), "Bolało jeszcze bardziej" Lidii Ostałowskiej (Czarne), "Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi" Magdaleny Skopek (Wydawnictwo Naukowe PWN), "Utracone serce Azji" Colina Thubrona (Czarne), "Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy" Eda Vulliamy (Czarne), "Z nowego wspaniałego świata" Guentera Wallraffa (Czarne) i "Nowy wspaniały Irak" Mariusza Zawadzkiego (W.A.B.).
4 kwietnia zostanie ogłoszone pięć tytułów książek, które znajdą się w finale nagrody, a 17 maja, drugiego dnia Warszawskich Targów Książki, poznamy tegorocznego laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Na laureata czeka 50 tys. zł, w przypadku gdy nagroda przypada autorowi zagranicznemu, uhonorowany zostaje też tłumacz książki na język polski (15 tys. zł).
Przewodnicząca jury, Małgorzata Szejnert, powiedziała, że bardzo cieszy ją fakt, iż polscy reporterzy reprezentowani są w tym roku w nominacjach liczniej niż w poprzednich latach. - W minionych edycjach nagrody zdarzało się, że wśród 10 nominacji trzy były książkami polskich autorów. Tym razem jest ich pięć. Mam wrażenie, że polscy reporterzy czują się coraz pewniej - powiedziała Szejnert. W sumie w tym roku do nagrody zgłoszono 59 książek reporterskich, w tym 30 polskich autorów.
Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki przyznawana jest co roku autorowi najlepszego reportażu literackiego opublikowanego po polsku w formie książki. Pierwszym laureatem został francuski dziennikarz i korespondent wojenny Jean Hatzfeld za reportaż "Strategia antylop", w drugiej edycji nagrody wygrała białoruska dziennikarka Swietłana Aleksijewicz za tom "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety", a w zeszłym roku - Chińczyk Liao Yiwu za "Prowadzącego umarłych".
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Liao Yiwu laureatem nagrody im. Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 22:10
Chiński pisarz, poeta i dziennikarz otrzymał nagrodę za reportaż literacki "Prowadzący umarłych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autorka "Lalek w ogniu" wyróżniona Bursztynowym Motylem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 17:40
Dziennikarka i reportażystka Paulina Wilk odebrała Nagrodę Bursztynowego Motyla przyznawaną autorowi najlepszej polskiej książki o tematyce podróżniczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy laureata Nagrody Kościelskich

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 11:46
Tegorocznym laureatem jubileuszowej - przyznanej po raz 50. - nagrody im. Fundacji Kościelskich został Andrzej Dybczak, nagrodzony za książkę reportażową "Gugara".
rozwiń zwiń