X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Zachęta w 2010 roku

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 08:32
Zachęta zamknęła rok 2009 dość mocnym akcentem. Wszystko za sprawą wystawy "Zbigniew Libera. Prace 1982-2008", która była pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawą prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej. Rok 2010 zapowiada się równie ciekawie.
Audio

 

Najważniejszą ekspozycją będzie w tym roku "Gender Check. Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej", która prezentowana jest obecnie w wiedeńskim Muzeum Sztuki Współczesnej. Polski tytuł ekspozycji będzie brzmiał: "Sprawdzam płeć". Jest to pierwsza na Zachodzie tak wyczerpująca prezentacja sztuki z Europy Środkowo-Wschodniej dotyczącej ról społecznych i kategorii gender. Kuratorką wystawy jest Bojana Pejić.  

- Na wystawie, czynnej w Zachęcie od 19 marca, prezentowana będzie także sztuka polska- zapowiada Agnieszka Morawińska, dyrektor Zachęty.

Zachęta planuje także monograficzną wystawę prac czołowej francuskiej artystki współczesnej - Anette Messager. W przestrzeniach Zachęty będziemy mogli obejrzeć także ekspozycję podsumowującą prawie 20 lat działalności jednej z najbardziej znanych artystek średniego pokolenia - Katarzyny Kozyry.

Ponadto Narodowa Galeria Sztuki planuje retrospektywną wystawę prac, zmarłego w 2005 roku klasyka nowoczesności, profesora warszawskiej ASP - Rajmunda Ziemskiego oraz polskiej artystki mieszkającej od końca lat 80. w Londynie - Małgorzaty Macugi. Od końca listopada natomiast będzie można oglądać monograficzną wystawę niemieckiego malarza Neo Raucha - "Towarzysze". Zachęta zaprezentuje także malarstwo Jakuba Juliana Ziółkowskiego oraz wystawę obrazów, rysunków, portfolio i fotografii z lat 1960-1970, ukazujących kluczowy okres w twórczości Jana Lebensteina.

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Płeć w Zachęcie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2010 10:36
Najnowsza wystawa w Zachęcie nosi tytuł "Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej". Zobacz galerię!
rozwiń zwiń

Czytaj także

dwa zero jeden zero start!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2010 13:00
wzgórze złej rady --- teraz serca mam dwa --- trzeba uważać! --- złe ukryte czarne --- początekoniec --- goalkeeper vs. robokeeper --- wszystkie stworzenia duże i małe --- kupię suknię
rozwiń zwiń