X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Sztuka patrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 10:30
Zapraszamy do wysłuchania gawęd Anny Beaty Bohdziewicz – jednej z najciekawszych osobowości polskiej fotografii.
Audio
  • Anna Beata Bohdziewicz o domu rodzinnym i obrazach zapamiętanych z dzieciństwa

Anna Beata Bohdziewicz (ur. w 1950 r. w Łodzi) ukończyła etnografię na UW. W latach 1974-80 zajmowała się realizacją filmów dokumentalnych i fabularnych, współpracując m.in. z F. Bajonem, W. Borowczykiem, K. Kieślowskim, A. Trzosem-Rastawieckim oraz z K. Zanussim. Fotografią zajmuje się od 1976 roku.

Współdziałając z polską opozycją demokratyczną lat osiemdziesiątych, dokumentowała czas przełomu społeczno-politycznego w naszym kraju: od narodzin Solidarności po rzeczywistość stanu wojennego.

Anna B. Bohdziewicz od 1982 r. realizuje osobisty cykl fotografii "Fotodziennik", który jest systematycznym zapisem codzienności zarówno tej prywatnej, jak i publicznej.  "Fotodziennik" prezentowany był na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Ostatnio, w marcu br., jego kolejna wersja (po raz pierwszy z użyciem zdjęć kolorowych) prezentowana była w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie.

Anna B. Bohdziewicz jest również autorką koncepcji kilku wystaw z zakresu fotografii prasowej ("Fotografie Gazety Wyborczej"). Ostatnio (czerwiec br.) w Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie prezentowana była duża zbiorowa pokonkursowa wystawa "Warszawa – na dzień przed", której to wystawy Anna B. Bohdziewicz była główną inicjatorką i realizatorką. Zajmuje się także pisaniem o fotografii, niedawno ukazały się jej wywiady z Annie Leibovitz (FOTOTAPETA) i Edwardem Hartwigiem (FORMAT nr 24-25/98).

Anna Beata Bohdziewicz jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Związku Polskich Artystów Fotografików, w którym pełni obecnie funkcję Przewodniczącej Komisji Artystycznej.

Audycja Doroty Gacek i Elżbiety Łukomskiej.

22-26 listopada (poniedziałek-piątek), godz. 11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Przygoda z migawką

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2010 16:00
W Gdańsku trwa niezwykły festiwal Transfotografia. 5. edycja wydarzenia nosi tytuł "Druga Natura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chomętowska - fotografka zapomniana

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 12:38
Była jedną z najważniejszych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, pionierką polskiej fotografii reportażowej. Potem o niej zapomniano.
rozwiń zwiń