Kultura

Pszoniak i Fronczewski grają aktorów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 11:00
Na scenie Teatru Współczesnego najlepsi w swym fachu: Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak. Ich bohaterowie to również aktorzy, tylko ci chwile sławy mają już za sobą...

W tym spektaklu aktorzy grają aktorów. Wojciech Pszoniak wciela się w rolę Brèmonta, Piotr Fronczewski gra Verdiera. To dwie zupełnie różne postaci, silne osobowości, wspaniali aktorzy, jednak ich sława już przeminęła. Brèmont i Verdier pragną wrócić na scenę, znów zachwycać publiczność, dlatego przygotowują spektakl słowno-muzyczny napisany przez jednego z nich. Obaj są wyjątkowi, obaj są indywidualnościami, w związku z czym zabawnych konfliktów w tym przedstawieniu nie brakuje. Skrajnie różne charaktery bohaterów oraz ich różny rodowód sceniczny nie pozwalają na gładką współpracę.

Skarpetki,opus124,
Skarpetki,opus124, P.Fronczewski, fot. M.Englert

 

Autor sztuki "Skarpetki, opus 124" Daniel Colas - aktor, reżyser teatralny i filmowy, pisarz - mówi o swojej sztuce i jej bohaterach: - Kimże w gruncie rzeczy są ci dwaj klauni, tak zupełnie od siebie różni?...  Są ludźmi, po prostu. Pełnymi sprzeczności, ze swoimi słabościami i okrucieństwem... a także czułością... Są to być może dwie twarze tej samej postaci. Diametralnie odmienne, a jednocześnie całkowicie identyczne... Ludzie i tyle.... Po prostu ludzie... zadufani w sobie, niepoważni... Co tu dużo mówić, klauni... Po prostu klauni...

"Skarpetki, opus 124" w reżyserii Macieja Englerta zostały uznane przez publiczność za najlepszy spektakl podczas Polkowickich Dni Teatru.

Skarpetki,
Skarpetki, opus 124, W.Pszoniak, fot. M.Englert

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na spektakl "Skarpetki, Opus 124" w Teatrze Współczesnym w Warszawie na 7 paźdzernika . Aby otrzymać zaproszenie wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Wymień tytuły 2 spektakli, które oprócz "Skarpetek, Opus 124", można zobaczyć w Teatrze Współczesnym w Warszawie?

Poprawne odpowiedzi należy wysłać na adres: kultura.konkurs@polskieradio.pl

W tytule maila należy wpisać tytuł spektaklu - "Skarpetki, Opus 124". W treści poprawną odpowiedź na pytanie, imię i nazwisko oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów organizacji konkursu. Nagrodzonych powiadomimy drogą mailową.

Konkurs trwa do czwartku 6 października do godziny 12.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

60 lat Teatru Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 13:37
Teatr Współczesny działa nieprzerwanie od 5 listopada 1949 roku, kiedy na scenie przy Mokotowskiej 13 odbyła się pierwsza premiera - "Niemców" Leona Kruczkowskiego. Reżyserował Erwin Axer, który kierował sceną przez następne 32 lata. Od 1981 roku dyrektotem jest Maciej Englert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Jubileusz Współczesnego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2009 02:26
8 października 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieszczęśliwe życie Wiery Gran

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 11:54
Spektakl "Gran opereta" jest opowieścią o śpiewaczce, której świat nie pozwolił wykonywać swojego zawodu - wyjaśnia reżyser Marcin Przybylski.
rozwiń zwiń