X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: imponująca premia dla pierwszego wietnamskiego mistrza olimpijskiego

07.08.2016 10:58
Pierwszy wietnamski złoty medalista olimpijski - strzelec Hoang Xuan Vinh, który w sobotę zwyciężył w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystanie 10 metrów - może oczekiwać bardzo wysokiej, jak warunki w kraju, gratyfikacji finansowej., bo 100 tysięcy dolarów.
Hoang Xuan Vinh
Hoang Xuan VinhFoto: PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

SERWIS SPECJALNY

rio 1200 f.JPG

Rio 2016

Taką wysokość ustaliły przed igrzyskami władze państwowe. To ogromna kwotą dla mieszkańca kraju, w którym przeciętny roczny dochód to około... dwóch tysiący dolarów.

Zwycięstwo Hoang Xuan Vinha ucieszyło mieszkańców Wietnamu tym bardziej, że zdystansował on reprezentanta Chin Pan Wei, który zdobył "tylko" brąz. Na portalach społecznościowych nie brakowało entuzjastycznych wpisów, jak choćby autorstwa popularnej piosenkarki Nguyen Cao Ky Duyen: "Jestem taka dumna! Ale najwięcej radości dało mi to, że wyprzedziliśmy Chiny".

Wietnam i Chiny od lat toczą spór o wyspy położone na Morzu Południowochińskim, co jest przyczyną wielu antychińskich demonstracji i niechęci Wietnamczyków do potężnego sąsiada.

Minister sportu tego kraju Nguyen Ngoc Thien, gratulując mistrzowi olimpijskiemu, unikał jednak wszelkich politycznych aluzji, podkreślając tylko, że "zwycięstwo było efektem determinacji i waleczności sportowca, umiejętności jego trenerów oraz starannych przygotowań do igrzysk".

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio