RIO 2016

Rio 2016: męska czwórka podwójna tuż za podium

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 15:47
Czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski zajęła czwarte miejsce w wioślarskich regatach olimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty medal zdobyli Niemcy, którzy wyprzedzili Australię i Estonię.
Polska czwórka podwójna w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski podczas wyścigu finałowegoFoto: PAP/Adam Warżawa
Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

Polacy w drugiej połowie dystansu próbowali dogonić Estończyków, ale do miejsca na podium zabrakło 1,44 sekundy. Triumfatorzy Niemcy uzyskali czas 6.06,81, a drudzy na mecie Australijczycy stracili 1,15 sekundy.

Wcześniej awans do finału A uzyskała męska ósemka, która była czwarta w repasażu oraz męska dwójka podwójna wagi lekkiej - Artur Mikołajczewski, Miłosz Jankowski.

Awansu do najlepszej szóstki nie udało się wywalczyć dwóm kobiecym osadom - dwójce bez sterniczki (Anna i Maria Wierzbowskie) i dwójce podwójnej wagi lekkiej (Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak). Obie załogi uplasowały się na piątych pozycjach w półfinałach i popłyną w finale B, czyli powalczą o miejsca 7-12.

W czwartek wystąpi jeszcze jedna polska osada. Chwilę po finale mężyczyzn brązowy medal zdobyła czwórka podwójna pań. Z kolei dwójka podwójna kobiet jest w gronie ścisłych faworytów do złego medalu.