RIO 2016

Rio 2016: Kamila Lićwinko w finale skoku wzwyż

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 17:28
Halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) awansowała do finałowego konkursu skoku wzwyż igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro pokonując kwalifikacyjną wysokość 194 cm.
Audio
  • Cezary Gurjew relacjonuje zawody lekkoatletyczne na igrzyskach w Rio (PR1)
Kamila Lićwinko
Kamila LićwinkoFoto: EPA/FRANCK ROBICHON

Serwis specjalny
rio 1200 f.JPG
Rio 2016

- Były nerwy, ale to już poza mną. Jestem w finale i to najważniejsze - cieszyła się rekordzistka Polski.

W gronie lekkoatletek, które będą walczyły o medale (początek konkursu o 1.30 w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego), są m.in. wielce utytułowana Chorwatka Blanka Vlasic i czwarta zawodniczka igrzysk w Londynie, trzykrotna mistrzyni Europy (2012, 2014, 2016) Hiszpanka Ruth Beitia.

- Eliminacje są zawsze bardzo stresujące, a słońce wyciągnęło chyba ze mnie całą energię. Jestem bardzo zadowolona, ale finał to będzie całkowicie nowy konkurs. Jestem bardzo dobrze przygotowana, czuję się tu bardzo dobrze i liczę na rekord życiowy. Stać mnie na to. Medale będą jednak rozdawać od dwóch metrów, a to bardzo wysokie skakanie. Na jedzenie nie narzekam, ponieważ muszę trzymać wagę, więc zawsze coś dla siebie znajdę. Bardzo dobrze przygotowane są na pewno Chorwatka Blanka Vlasic i Hiszpanka Ruth Beitia. Będzie co robić w sobotę - powiedziała Lićwinko.

man

Dziś w Rio