RIO 2016

Rio 2016: zmarnowana okazja na brąz w taekwondo. "Czuję żal"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 07:28
Taekwondzista Piotr Paziński nie krył rozczarowania po przegranej walce z Azerem Beigiem Harcheganim 0:12 o brązowy medal olimpijski w Rio de Janeiro. - Nie każdy ma okazję walczyć o taką stawkę, ale czuję teraz żal – przyznał.
Audio
  • Tomasz Gorazdowski "Sprintem przez Rio" - podsumowanie piątkowych wydarzeń na igrzyskach (Trójka)
Milad Beigi Harchegani i Piotr Pazinski (z lewej)
Milad Beigi Harchegani i Piotr Pazinski (z lewej) Foto: EPA/TATYANA ZENKOVICH
SERWIS SPECJALNY
Flaga olimpijska 1200 F.jpg
Rio 2016

- Było blisko, ale się nie udało. Starałem się, ale zawodnik z Azerbejdżanu był chyba lepiej przygotowany na zdobycie tego krążka ode mnie. Przynajmniej na to wychodzi – powiedział zawodnik AZS AWF Warszawa.

Paziński już przed wyjazdem zapowiadał, że chciałby stanąć na podium i swoje szanse oceniał dosyć wysoko.

- Jest rozczarowanie. Bardzo chciałem. To byłoby takie podsumowanie mojej kariery. 20 lat trenowałem, żeby znaleźć się w tym miejscu. Mozolny trening, w tempie żółwia wywalczona kwalifikacja, dodatkowo jestem zły na siebie, bo to trzecie duże zawody, w których przegrywam z tym samym zawodnikiem. Chyba zatrudnię jakiegoś statystyka, żeby mi podpowiedział, co gdzie i jak się bronić i następnym razem będę znacznie lepiej przygotowany - zapowiedział.

Teraz wprawdzie także wiedział jak walczyć. Miał wszystko dokładnie nakreślone i wiedział, co ma robić, ale się nie udało.

- Byłem bardzo dobrze przygotowany, jedno broniłem, ale z drugiej strony mnie zaskoczył. A jak zaczyna się gonienie, to zawsze jest trudno. Tym razem mi się nie udało. Czasem tak się w sporcie składa, że nie można przeskoczyć tego, co prezentuje przeciwnik – dodał.

Paziński jeszcze nie zadecydował, czy to koniec jego kariery, czy też będzie chciał jeszcze kilka lat powalczyć.

- Mam w swoim życiu trzy sprawy, którymi się zajmuję – sportem, ponadto jestem nauczycielem wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Starych Babicach oraz instruktorem taekwondo na Bielanach. Od 1 września zaczynam normalną pracę. Muszę się zastanowić, czy chcę nadal uprawiać sport – przyznał.

Polacy w Rio wywalczyli 10 medali, a impreza potrwa do niedzieli.

(ah)

Dziś w Rio