RIO 2016

Rio 2016: polscy siatkarze plażowi dobrze weszli w turniej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 08:29
Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) od zwycięstwa rozpoczęli występ w grupie B turnieju olimpijskiego siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro. W sobotę pokonali Niemców Markusa Boeckermanna i Larsa Flueggena 2:0 (21:11, 23:21).
Bartosz Łosiak i Piotr Kantor
Bartosz Łosiak i Piotr KantorFoto: PAP/EPA/SEBASTIAN KAHNERT

SERWIS SPECJALNY

rio 1200 f.JPG

Rio 2016

Obaj Polacy w tym sezonie mieli problemy z kciukiem. Najpierw uszkodził go na początku czerwca Łosiak, a kilka tygodni temu złamania doznał Kantor. Drugi z siatkarzy w Brazylii występuje ze specjalnym ochraniaczem.

W pierwszym secie biało-czerwoni wypracowali kilkupunktowe prowadzenie, które stopniowo powiększali. W końcówce wynosiło ono 10 pkt. W drugiej partii też mieli bezpieczną przewagę, ale w końcówce zrobiło się nieco nerwowo - Niemcy doprowadzili do remisu 20:20. Ostatnie słowo należało jednak do Polaków.

W drugim meczu grupy B Holendrzy Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen wygrali z Rosjanami Nikitą Liaminem i Dmitijem Barsukiem 2:0 (21:15, 21:14).

W niedzielę rywalizację grupową rozpoczną dwie pozostałe polskie pary - Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin) oraz Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik).

ps

Dziś w Rio