X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 Narciarstwo dowolne
Section02
Narciarstwo dowolne
© 2010 / Comité International Olympique (CIO) / EVANS, Jason
Początków narciarstwa dowolnego, nazywanego także akrobatycznym, upatruje się dopiero w 1966 roku. Wystarczyło jednak 26 lat, by dyscyplina ta znalazła się w programie igrzysk olimpijskich.

W 1992 roku w Albertville medale rozdano jedynie w jeździe po muldach. Pierwszymi mistrzami zostali: Francuz Edgar Grospiron i Amerykanka Donna Weinbrecht. Obecnie olimpijska rywalizacja toczy się już jednak aż w pięciu konkurencjach. Na przestrzeni lat doszły: skoki akrobatyczne, skicross, halfpipe i slopestyle.

Jazda po muldach polega na pokonaniu stoku po specjalnie przygotowanej trasie z wyżłobieniami. W trakcie każdego przejazdu zawodnik ma obowiązek wykonać dwie figury, które prezentuje w powietrzu po uprzednim wybiciu się ze specjalnie przygotowanej dużej muldy.

Skoki akrobatyczne są bardzo widowiskową konkurencją. Narciarze wybijają się ze skoczni i wykonują w powietrzu oceniane przez sędziów ewolucje. Niemniej emocjonujący jest skicross, w którym ramię w ramię specjalny stok narciarze pokonują czwórkami.

W slopestyle'u zawodnik zjeżdża po specjalnie przygotowanej trasie, na której znajdują się przeszkody, jak skocznie czy poręcze. Halfpipe polega natomiast na przejeździe szeroką, śnieżną rynną, a narciarz wyskakując ponad jej krawędź wykonuje ewolucje.

W Pjongczangu Polskę reprezentować będzie jedynie rywalizująca w skicrossie Karolina Riemen-Żerebecka. W Soczi odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 18. miejscu.

Startujący Polacy

PjongCzang
9-25.02.2018
tabela medalowa
plan startów
wiadomości o narciarstwie dowolnym
Section03