X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" w podróży po Dusznikach Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:17
Rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem i najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce to zaledwie część atrakcji jakie oferuje miasto Duszniki Zdrój. Z czego słynie to uzdrowiskowe miejsce i dlaczego co roku w okresie letnim przyciąga fanów muzyki klasycznej? Sprawdziła Małgorzata Głogowska.
Audio
  • Felieton Piotra Goćka o suplementach diety czyta Andrzej Mastalerz, 6.08.2018
  • Miłość matek zza krat (Lato z radiem/Jedynka)
  • "Lato z radiem" w Dusznikach Zdroju (Jedyne takie miejsce/Jedynka)

W Dusznikach Zdroju trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, który zorganizowano w pięknym Dworku Chopina. - W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 17 koncertów, a dodatkowo zaplanowane zostały 4 specjalne koncerty charytatywne - mówi Mariusz Fituch, prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. 

Duszniki Zdrój to nie tylko zabytkowy dworek, ale także historyczny rynek, który warto odwiedzić. - Mamy tutaj budynki z XVII i XIX wieku. Wiąże się z tym historia Wzgórza Rozalii, na które mieszkańcy chodzili, aby modlić się o ocalenie od epidemii dżumy, która panowała w 1680 roku. Dziś na rynku znajduje się pomnik dziękczynny Matki Boskiej - mówi Elżbieta Dębicka, przewodnik sudecki.

W cyklu "Jedyny taki ktoś" poznaliśmy historię matek, osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, gdzie po raz dwunasty zrealizowano program "Leśna kolonia". To projekt resocjalizacji, sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej i umożliwiający osadzonym matkom spotkania z ich dziećmi.

W audycji ponadto konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. W cyklu "Jest jak jest" felieton Piotra Goćka. Kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony pająk" przeczytała Agata Kulesza, a Andrzej Ferenc zinterpretował Strofy dla Ciebie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Małgorzata GłogowskaAgnieszka Ciecierska

Goście: Mariusz Fituch (prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich), Elżbieta Dębicka (przewodnik sudecki), Marta Nowicka (Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju), uczestniczka festiwalu i turystka, odwiedzająca Duszniki Zdrój, Małgorzata Pachała (zastępca kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), Ewa Igiel (starszy wychowawca działu peintencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), kobiety osadzone w Zakładzie Karnym w Krzywańcu

Data emisji: 06.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kb/abi