Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" w podróży po Dusznikach Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:17
Rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem i najnowocześniejszy obiekt sportowy w Polsce to zaledwie część atrakcji jakie oferuje miasto Duszniki Zdrój. Z czego słynie to uzdrowiskowe miejsce i dlaczego co roku w okresie letnim przyciąga fanów muzyki klasycznej? Sprawdziła Małgorzata Głogowska.
Audio
  • Felieton Piotra Goćka o suplementach diety czyta Andrzej Mastalerz, 6.08.2018
  • Miłość matek zza krat (Lato z radiem/Jedynka)
  • "Lato z radiem" w Dusznikach Zdroju (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Audio
  • Felieton Piotra Goćka o suplementach diety czyta Andrzej Mastalerz, 6.08.2018
  • Miłość matek zza krat (Lato z radiem/Jedynka)
  • "Lato z radiem" w Dusznikach Zdroju (Jedyne takie miejsce/Jedynka)

W Dusznikach Zdroju trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, który zorganizowano w pięknym Dworku Chopina. - W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 17 koncertów, a dodatkowo zaplanowane zostały 4 specjalne koncerty charytatywne - mówi Mariusz Fituch, prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. 

Duszniki Zdrój to nie tylko zabytkowy dworek, ale także historyczny rynek, który warto odwiedzić. - Mamy tutaj budynki z XVII i XIX wieku. Wiąże się z tym historia Wzgórza Rozalii, na które mieszkańcy chodzili, aby modlić się o ocalenie od epidemii dżumy, która panowała w 1680 roku. Dziś na rynku znajduje się pomnik dziękczynny Matki Boskiej - mówi Elżbieta Dębicka, przewodnik sudecki.

W cyklu "Jedyny taki ktoś" poznaliśmy historię matek, osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu, gdzie po raz dwunasty zrealizowano program "Leśna kolonia". To projekt resocjalizacji, sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej i umożliwiający osadzonym matkom spotkania z ich dziećmi.

W audycji ponadto konkursy m.in. Walizka marzeń, W Polskę jedziemy i Gra Rodzina. W cyklu "Jest jak jest" felieton Piotra Goćka. Kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony pająk" przeczytała Agata Kulesza, a Andrzej Ferenc zinterpretował Strofy dla Ciebie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Małgorzata GłogowskaAgnieszka Ciecierska

Goście: Mariusz Fituch (prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich), Elżbieta Dębicka (przewodnik sudecki), Marta Nowicka (Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju), uczestniczka festiwalu i turystka, odwiedzająca Duszniki Zdrój, Małgorzata Pachała (zastępca kierownika działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), Ewa Igiel (starszy wychowawca działu peintencjarnego w Zakładzie Karnym w Krzywańcu), kobiety osadzone w Zakładzie Karnym w Krzywańcu

Data emisji: 06.08.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kb/abi