X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

"Lato z radiem" odwiedziło Duszniki Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 11:17
To idealne miejsce na urlop nie tylko latem. W Dusznikach Zdroju znajduje się między innymi rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem, a zimą można skorzystać z najnowocześniejszego obiektu biathlonowego w Polsce Duszniki Arena. Stąd już blisko do czeskiej Pragi, bo tylko 170 km. Po uzdrowiskowej miejscowości oprowadziła słuchaczy Małgorzata Głogowska.
Audio
  • "Lato z radiem" w Dusznikach Zdroju (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Figura Matki Boskiej z dzieciątkiem na rynku w Dusznikach
Figura Matki Boskiej z dzieciątkiem na rynku w DusznikachFoto: Małgorzata Głogowska/Polskie Radio

W Dusznikach Zdroju trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się 17 koncertów, a dodatkowo zaplanowane zostały 4 specjalne koncerty charytatywne. - To jeden z najstarszych festiwali pianistycznych na świecie. Repertuar jest bardzo różny ze względu na obchody jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W repertuarze każdego artysty znajdziemy utwory Chopina, a także twórczość innych światowych kompozytorów - mówi Mariusz Fituch, prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. 

Festiwal zorganizowany został w pięknym Dworku Chopina. - To wyjątkowe miejsce i wyjątkowo oddają swój talent artyści. Warto tutaj być. To jest nie tylko muzyka klasyczna, ale medycyna dla duszy. Wybrano Duszniki Zdrój, bo jest tu dusza Chopina - mówi uczestniczka wydarzenia.

Duszniki Zdrój to nie tylko zabytkowy dworek, ale także historyczny rynek, który warto odwiedzić. - Rynek to jest jeden wielki zabytek. Mamy tutaj budynki z XVII i XIX wieku. Wiąże się z tym historia Wzgórza Rozalii, na które mieszkańcy chodzili, aby modlić się o ocalenie od epidemii dżumy, która panowała w 1680 roku. Dziś na rynku znajduje się pomnik dziękczynny Matki Boskiej - mówi Elżbieta Dębicka, przewodnik sudecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której powiedzieliśmy m.in. o historii Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju i odwiedziliśmy tutejsze Muzeum Papiernictwa.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Małgorzata Głogowska

Goście: Mariusz Fituch (prezes Zarządu Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich), Elżbieta Dębicka (przewodnik sudecki), Marta Nowicka (Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju), uczestniczka festiwalu i turystka, odwiedzająca Duszniki Zdrój

Data emisji: 06.08.2018

Godzina emisji: 9.19 i 11.17

kb/abi