X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Credo

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 12:00
Wokół tradycyjnych prawd wiary toczą się dzisiaj burzliwe dyskusje.Powracają stare pytania o Trójcę Świętą i bóstwo Chrystusa, o Jego narodzenie z Maryi Dziewicy, o Jego zmartwychwstanie i wywyższenie w niebie.
Audio
Credo
Foto: Eusebius@Commons, źr. Flickr, lic. CC

Dotyczy to podstawowych prawd o Jego zbawczym dziele, dlatego zmierzenie się z tradycyjnymi formułami wiary jest wielkim wyzwaniem dla naszego czasu.

Taka próba została podjęta przez ks. Wacława Hryniewicza, ks. Henryka Paprockiego oraz Karola Karskiego, czyli przez przedstawicieli trzech wyznań chrześcijańskich, którzy wspólnie komentują Nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary.

O książce "Credo" mówi o. dr Marek Blaza – ekumenista.

Prowadzenie: Jan Pniewski

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Człowieka można zrozumieć tylko poprzez Chrystusa"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 08:54
4 marca 1979 roku ukazała się pierwsza encyklika Jana Pawła II zatytułowana "Redemptor Hominis", czyli "Odkupiciel człowieka" – uznawana za programowy dokument papieża Polaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie duchowe w mieście

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 09:00
Karl Rahner powiedział niegdyś, że chrześcijanin XXI wieku będzie mistykiem, albo nie będzie go wcale. Współczesność bowiem, zdaniem wielu, potrzebuje świętych nowego typu, którzy będą zdolni podźwignąć ją ku górze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Logos niepojęty

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:00
Co można wiedzieć o Bogu? - to jedno z najpoważniejszych i najbardziej intrygujących pytań, przed jakimi staje człowiek wierzący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 10:00
Kościół pierwotny – jak czytamy w Dziejach Apostolskich – trwał na modlitwie i łamaniu chleba. Ci, którzy do niego dołączali, sprzedawali swoje majątki, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywali wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasady chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 14:00
Joseph kard. Ratzinger pisał przed laty w jednym ze swoich tekstów, że współczesny Kościół, uwikłany w wewnętrzne spory, stał się ofiarą pluralizmu i sprzecznych poglądów, pośród których gubią się ludzie wierzący.
rozwiń zwiń