X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Dzień pokoju, spokoju i radości

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 18:00
Dzień Bożego Narodzenia, nazywane Wcieleniem to tajemnica nad którą co roku się pochylamy i próbujemy ją zrozumieć. Bóg stał się człowiekiem - to istota tych świąt, to wydarzenie, które na stałe wrosło w naszą tradycję.
Dzień pokoju, spokoju i radości
Foto: Glow Images/East News

25 grudnia … Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dzień pokoju, spokoju i radości… Zwyczajny bieg spraw się zatrzymuje i to jest najbardziej dobitny znak świętości tego dnia….

Wydarzenia Bożego Narodzenia rzadziej nazywane Wcieleniem to tajemnica, którą próbujemy zrozumieć. W naszym bożonarodzeniowym spotkaniu sięgamy do historii i tradycji, a pomagać nam w tym będą min. o. Marek Blaza SJ - liturgista oraz dr Radosław Lolo, prodziekan na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, i pan Michał Kisiel kierownik gastronomii Domu Polonii na zamku w Pułtusku.

Przy zastawionym stole rozmowom o tradycjach świątecznych, towarzyszy zapach chleba, pasztetów, wędlin, pysznej zupy grzybowej i piernika. Polecamy państwu przepis na „ Schab po bartnicku” nie musi być z dzika… przekazany przez szef kuchni Domu Polonii w Pułtusku.

Bóg stał się człowiekiem - dla jednych prawda, istota tych świąt - dla innych tylko symboliczna opowieść. Jednak Boże Narodzenie jest częścią naszej tradycji, więzi rodzinnych… najcieplejszych wspomnień dzieciństwa, ogniwem łączącym teraźniejszość z przeszłością…

Warto spędzać je z rodziną, dzielić się radością bycia razem i wspomnieniami, pomyśleć o ludziach, których nosimy w sercu, życząc im spokojnych Świąt wszędzie tam, gdziekolwiek są

… a zatem

Serdeczne życzenia spokojnych, głęboko przeżytych, radosnych

ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Autorzy audycji Mariola i Maciej Orłowscy i Agnieszka Trzeciakiewicz.

Niedziela 25 grudnia 2012 r. Program I, od godz. 6.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boże Narodzenie pierwszych chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 00:10
Dla pierwszych chrześcijan liczył się tylko fakt, że Bóg stał się człowiekiem. Nie przywiązywali oni większej wagi ani do miejsca ani do daty Jego przyjścia na świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męczeństwo częścią radosnych świąt

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 06:00
- To jest niezła przeplatanka, jednego dnia narodziny Jezusa, drugiego męczeństwo, czyli śmierć Szczepana – tak o świętach Bożego Narodzenia mówi o. Wacław Oszajca.
rozwiń zwiń