Redakcja Programów Katolickich

Dzień pokoju, spokoju i radości

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2012 18:00
Dzień Bożego Narodzenia, nazywane Wcieleniem to tajemnica nad którą co roku się pochylamy i próbujemy ją zrozumieć. Bóg stał się człowiekiem - to istota tych świąt, to wydarzenie, które na stałe wrosło w naszą tradycję.
Dzień pokoju, spokoju i radości
Foto: Glow Images/East News

25 grudnia … Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dzień pokoju, spokoju i radości… Zwyczajny bieg spraw się zatrzymuje i to jest najbardziej dobitny znak świętości tego dnia….

Wydarzenia Bożego Narodzenia rzadziej nazywane Wcieleniem to tajemnica, którą próbujemy zrozumieć. W naszym bożonarodzeniowym spotkaniu sięgamy do historii i tradycji, a pomagać nam w tym będą min. o. Marek Blaza SJ - liturgista oraz dr Radosław Lolo, prodziekan na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, i pan Michał Kisiel kierownik gastronomii Domu Polonii na zamku w Pułtusku.

Przy zastawionym stole rozmowom o tradycjach świątecznych, towarzyszy zapach chleba, pasztetów, wędlin, pysznej zupy grzybowej i piernika. Polecamy państwu przepis na „ Schab po bartnicku” nie musi być z dzika… przekazany przez szef kuchni Domu Polonii w Pułtusku.

Bóg stał się człowiekiem - dla jednych prawda, istota tych świąt - dla innych tylko symboliczna opowieść. Jednak Boże Narodzenie jest częścią naszej tradycji, więzi rodzinnych… najcieplejszych wspomnień dzieciństwa, ogniwem łączącym teraźniejszość z przeszłością…

Warto spędzać je z rodziną, dzielić się radością bycia razem i wspomnieniami, pomyśleć o ludziach, których nosimy w sercu, życząc im spokojnych Świąt wszędzie tam, gdziekolwiek są

… a zatem

Serdeczne życzenia spokojnych, głęboko przeżytych, radosnych

ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Autorzy audycji Mariola i Maciej Orłowscy i Agnieszka Trzeciakiewicz.

Niedziela 25 grudnia 2012 r. Program I, od godz. 6.00

Czytaj także

Boże Narodzenie pierwszych chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 06:00
Dla pierwszych chrześcijan liczył się tylko fakt, że Bóg stał się człowiekiem. Nie przywiązywali oni większej wagi ani do miejsca, ani do daty Jego przyjścia na świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Męczeństwo częścią radosnych świąt

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 06:00
- To jest niezła przeplatanka, jednego dnia narodziny Jezusa, drugiego męczeństwo, czyli śmierć Szczepana – tak o świętach Bożego Narodzenia mówi o. Wacław Oszajca.
rozwiń zwiń