Redakcja Programów Katolickich

Świadkowie miłosierdzia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 19:35
„Jestem miłością i miłosierdziem samym"- mówił o sobie Jezus, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. I ogłosiła. Jej dzieło przejęli następni, którzy głoszą je nieustannie, każdemu, codziennie na nowo.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/fizkes

MIVA Polska rozpoczęła kolejną edycję akcji „Promienie Miłosierdzia”. Zbiera pieniądze na wózki dla osób niepełnosprawnych m.in. w Kamerunie, Senegalu czy Namibii.

W czasie pandemii mimo narażenie własnego zdrowia i życia misjonarze pozostali na placówkach, chociaż wiele organizacji pozarządowych wyjechało. Przez to stali się synonimem wierności i znakiem nadziei dla chorym, ubogich, strapionych, potrzebujących.

Akcja „Promienie Miłosierdzia”, w ramach której MIVA Polska planuje zakupić wózki dla osób niepełnosprawnych, to dla osób niepełnosprawnych szansa na nowe życie. O szczegółach akcji można usłyszeć w audycji „Świadkowie miłosierdzia” i przeczytać na stronie miva.pl.

 

Posłuchaj
22:23 0150d5af (online-audio-converter.com).mp3 Świadkowie miłosierdzia

 


* * *


Prowadzący: Sylwia Sulkowska

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 22.06


Czytaj także

O. Michał Legan: bez zmartwychwstania Jezusa nie tylko wiara, ale również życie byłoby bezsensowne

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 11:33
- Św. Paweł mówił, że próżna byłaby nasza wiara. Jestem pewien, że bez zmartwychwstania również nasze życie nie miałoby sensu, bo jeśli często wypełnione gigantycznym trudem, miałoby zakończyć się w grobie, to byłoby głęboko bezsensowne - powiedział paulin o. Michał Legan, rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga do Emaus. Spotkać Jezusa Zmartwychwstałego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:57
W dniu zmartwychwstania Jezusa do Emaus szli dwaj Jego uczniowie, rozgoryczeni śmiercią swojego Nauczyciela. W czasie drogi przyłączył się do nich Jezus, który z początku nie został rozpoznany i który w czasie wspólnej wędrówki przedstawił wykładnię proroctw mesjańskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Wielkanocne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 17:45
Przed rokiem pierwsze Święta Wielkanocne w czasie pandemii, miały być jednocześnie ostatnimi w takim kształcie. Tak się nie stało. Jak ten rok zmienił naszą religijność i przeżywanie rodzinnych świąt?
rozwiń zwiń