X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Życie na polskiej prowincji oczami i głosami kobiet

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:00
Gośćmi sobotniego "Poranka Dwójki" będą Aleksandra Zbroja i Agnieszka Pajączkowska, autorki premierowej publikacji powstałej na podstawie wyjątkowego projektu reporterskiego.
Okładka książki A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi
Okładka książki "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi"Foto: mat. pras.

W audycji porozmawiamy o ksiażce "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi" i projekcie reporterskim, w którym autorki zjeździły Mazowsze, a także wsie wschodniej Polski, w poszukiwaniu opowieści o różnych aspektach życia na wsi. Czy kryje się w tym coś z potocznego wyobrażenia o typowej mieszkance wsi? O tym Agnieszka Pajączkowska i Aleksandra Zbroja opowiedzą po 9.25.

A "Poranek Dwójki" zaczniemy od przypomnienia warsztatów wokalno-muzycznych "Śpiewająco i z przytupem", które prowadzono w trzech miejscowościach pod Lublinem. Na ich repertuar składały się głównie pieśni z Lubelszczyzny. Jakie dokładnie? O tym posłuchamy w materiale Mariany Kril o 7.50.  

O 8.10 przeniesiemy się z kolei do Muzeum Dziejów Tylicza koło Krynicy Zdroju. Tamtejsza ekspozycja bogata jest w przedmioty codziennego użytku, które ilustrują dawne zwyczaje i życie w tej miejscowości. Część z nich przekazali sami mieszkańcy. Szczegóły w relacji Moniki Chrobak.

Z kolei o 8.35 znajdziemy się w samym środku etnograficznych badań nad kulturą obrzędową Górnego Śląska. Aleksander Lysko z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach opowie nam o szczegółach projektu poświęconego tradycyjnej górnośląskiej kulturze pt. "Mapa Obrzędowa Górnego Śląska".

Zaprosimy też Państwa do zbliżającego się wielkimi krokami konkursu Stara Tradycja. Adresowany do młodych instrumentalistów, śpiewaków oraz kapel, związany jest on z Festiwalem Wszystkie Mazurki Świata. Nabór zgłoszeń do dziewiątej odsłony konkursu rusza 12 lutego.

W "Poranku Dwójki" do tego nasze stałe cykle: m.in. wiadomości kulturalne, "Abecadło etnografa" o godz. 8.50 i "Historia polskiego folku" oraz zabawa z możliwością zdobycia Folkowej Płyty Poranka, którą będzie album "Wesele" Tęgich Chłopów.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (9.02) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

at/gs

Czytaj także

Milo Kurtis: określenie "muzyka świata" jest piękne

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 09:00
- Mimo słusznego wieku cały czas tworzę coś nowego z różnymi muzykami. W przypadku Milo Ensemble gramy moją muzykę, dlatego grupę nazwałem swoim imieniem - opowiadał w "Poranku Dwójki" Milo Kurtis.
rozwiń zwiń