X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RCKL

Kreta w dźwiękach tradycji

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 19:00
W kolejnym Folk Expressie przyglądaliśmy się tradycjom muzycznym Krety. Choć muzycznym symbolem wyspy jest lira, to nie zawsze była ona najpopularniejszym kreteńskim instrumentem.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W audycji posłuchaliśmy m.in. brzmienia archaicznych dud czyli askomandoury, dowiedzieliśmy się dlaczego jednym z najbardziej cenionych obecnie kreteńskich muzyków jest Irlandczyk, przypomnieliśmy także muzyczną dynastię Xylourisów z Anoghei, archiwalne nagrania słynnego lirnika Andreasa Rodinosa oraz nowej gwiazdy muzyki kreteńskiej - Antonisa Martsakisa. 

***

Tytuł audycjiFolk Express

Prowadziła:  Magdalena Tejchma

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 15.30

at

Czytaj także

Tradycyjna muzyka Greków pontyjskich

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 17:00
Nad Morzem Czarnym Grecy zaczęli osiedlać się już w starożytności. Samych siebie nazywali Pontami, a krainę przez siebie zamieszkiwaną - królestwem Pontu. Im poświęciliśmy audycję "Folk Express".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne tradycje Kosowa i Metohiji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 08:00
W audycji "Folk Ekspress" przyjrzeliśmy się skomplikowanej historii Kosowa i Metohiji i jej wpływowi na muzykę tego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenezuelska gorączka złota

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 09:00
Tym razem "FolkExpress" podążył za poprzedzającą go audycją "Na Dachu Świata", w której mowa była o Wenezueli. Przyjrzeliśmy się charakterystycznym dla tego kraju stylom muzycznym, m.in. joropo i llanero.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka ujgurska kontra chiński rząd

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 06:30
W "Folk Expressie" przyjrzeliśmy się ujgurskiej muzyce, która jak się okazuje, bywa również pretekstem do dyskryminacji.   
rozwiń zwiń