Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Ren Vas Terul: ten czas motywuje mnie, żeby się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 08:00
- Dopiero co zaczynałem prowadzić serię warsztatów gry na różnych instrumentach i śpiewu gardłowego, niestety kwarantanna stanęła temu na przeszkodzie - mówił muzyk w audycji, podkreślając jednak, że nie składa broni.
Audio
Ren Vas Terul.
Ren Vas Terul. Foto: mat. pras.

- Korzystam z wolnego czasu i poświęcam się głównie robieniu instrumentów, uczę się robić drumle, kontynuuję wykonywanie fletów. Myślę o różnych eksperymentalnych instrumentach, które mam w głowie od dłuższego czasu, ale brakuje mi możliwości spotkania z innymi muzykami, zwłaszcza że z niektórymi zaczęliśmy nowe projekty, nagrania. Wszystko to stanęło w miejscu - mówił Ren Vas Terul, dołączając do akcji #folkwdomu. 

Muzyk zauważył też, że obecny czas nie dla wszystkich musi być symbolem kryzysu. - Mnie raczej motywuje, niektórym może to wyjść na dobre, bo wybija z rutyny dnia codziennego. Wielu moich znajomych wykorzystuje ten czas bardzo kreatywnie, zajmują się wymarzonymi hobby zainteresowaniami. Ja zajmuję się wieloma projektami na raz, ale dążę do stworzenia pierwszego swojego całościowego albumu - przyznał w audycji.

***

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Data emisji: 5.05.2020

Godzina misji: 5.20

Wyemitowano w audycji "Etnowieści".

at

Czytaj także

Raphael Rogiński: to czas niesamowicie inspirujących stanów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 05:20
- Kiedy nie ma się stałej pracy, te dni się w inny sposób liczą. Myślę, że wszystkim nam to jest potrzebne, szczególnie Polakom - przyznał muzyk, opowiadając o życiu w izolacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Pomianowska: internet ratuje artystom życie, bo wiemy, że jesteśmy potrzebni

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 06:20
- Ja jestem jeszcze z tego pokolenia, które pamięta stan wojenny, i wiem, że jeśli by nas teraz tak zablokowali jak wtedy, to byłoby to straszne doświadczenie - mówiła multiinstrumentalistka i wykładowczyni, dołączając do akcji #folkwdomu.
rozwiń zwiń