X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja utrudnia jednostkom morskim Gruzji i Ukrainy żeglugę

18.01.2020 16:11
Gruzja i Ukraina złożyły przeciwko Rosji skargę do Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Władze w Tbilisi i Kijowie zarzucają Moskwie utrudnianie żeglugi na wodach mórz: Czarnego i Azowskiego. Skargę poparły Unia Europejska i Stany Zjednoczone.
Audio
  • Rosja utrudnia jednostkom morskim Gruzji i Ukrainy żeglugę. O szczegółach - Maciej Jastrzębski (IAR)
W 2018 roku rosyjski okręt Don staranował ukraińską jednostkę holowniczą, płynącą razem z dwoma kutrami do Mariupola - ukraińskiego portu nad Morzem Azowskim
W 2018 roku rosyjski okręt "Don" staranował ukraińską jednostkę holowniczą, płynącą razem z dwoma kutrami do Mariupola - ukraińskiego portu nad Morzem AzowskimSiły Zbrojne Ukrainy

Według gruzińskich urzędników rosyjskie okręty utrudniają prowadzenie operacji szkoleniowych i ratowniczych na wodach Morza Czarnego. Chodzi między innymi o zbliżanie się rosyjskich jednostek na niebezpieczną odległość do innych statków. Ukraina podnosi tę samą kwestię na obszarach Morza Czarnego i Morza Azowskiego, a także w Cieśninie Kerczeńskiej łączącej oba akweny.

Dodatkowo Kijów zwrócił uwagę na uruchomienie przez Moskwę w rejonie Morza Azowskiego systemów nawigacyjnych, których sygnał zakłóca działanie innych tego typu urządzeń.

W listopadzie 2018 roku w Cieśninie Kerczeńskiej rosyjskie jednostki ostrzelały i staranowały okręty Ukrainy. Rosjanie zajęli ukraińskie jednostki i aresztowali załogi. Ukraińscy marynarze zostali uwolnieni dopiero po kilku miesiącach w ramach wymiany jeńców.

IAR/dad

MSZ: na skutek działań ZSRS ucierpiała polska kultura

18.01.2020 11:43
Na skutek działań ZSRS ucierpiała polska kultura; oddziały NKWD rekwirowały dzieła sztuki - wiele z nich do dziś znajduje się w Rosji - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W Omsku w Rosji polski reżyser wystawi sztukę

18.01.2020 15:21
W sobotę mieszkańcy Omska na Syberii zobaczą sztukę przygotowaną przez polskiego reżysera. Na deskach Państwowego Teatru Dramatycznego Wojciech Urbański wystawi komedię, związanego z Polską rosyjskiego dramatopisarza Iwana Wyrypajewa "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie". Przygotowaniu i wystawieniu sztuki patronuje Instytut Polski w Moskwie.

Premier o kolejnych rosyjskich publikacjach: ile jeszcze bredni?

18.01.2020 13:48
Premier Mateusz Morawiecki opublikowany przez Rosję zestaw wyselekcjonowanych dokumentów z rosyjskich archiwów określił mianem kolejnych rewelacji historycznych w wydaniu rosyjskim.