X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

NATO i bezpieczeństwo energetyczne wśród tematów spotkania Czaputowicz-Pompeo

06.02.2020 12:41
Wzmocnienie bezpieczeństwa przez rozbudowę zdolności odstraszania NATO i rozwój współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego były wśród tematów rozmowy szefa MSZ Jacka Czaputowicza z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo w Waszyngtonie - poinformował MSZ.
Jacek Czaputowicz i Mike Pompeo
Jacek Czaputowicz i Mike PompeoFot.: Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Twitter/@MSZ_RP

Szef polskiego resortu dyplomacji przebywa od środy z wizytą w Waszyngtonie, w trakcie której m.in. wziął udział w inauguracji Międzynarodowego Sojuszu Wolności Religijnej.

Resort spraw zagranicznych poinformował w czwartek, że szef MSZ spotkał się też z sekretarzem stanu USA, z którym rozmawiał o priorytetach współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych. Wśród nich - podał resort - są: wzmocnienie bezpieczeństwa poprzez rozbudowę zdolności odstraszania NATO i rozwój współpracy w dziedzinie energii i bezpieczeństwa energetycznego.

Czaputowicz podczas wizyty w Waszyngtonie weźmie także udział w śniadaniu modlitewnym (National Prayer Breakfast; Ogólnokrajowa Modlitwa). Jak podkreślił polski MSZ jest to wydarzenie organizowane corocznie w Waszyngtonie w pierwszy czwartek lutego przez chrześcijańską organizację The Fellowship Foundation. Na wspólną modlitwę z prezydentem Stanów Zjednoczonych gromadzą się wówczas wpływowe osobistości ze świata polityki oraz biznesu.

IAR/PAP/dad

Wiceszef Dumy chce wydalać ambasadorów za niszczenie radzieckich pomników

05.02.2020 16:30
Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej (izby niższej parlamentu Rosji) Piotr Tołstoj oświadczył w środę, że Moskwa powinna ostro reagować na próby niszczenia w krajach Europy Wschodniej obiektów upamiętniających żołnierzy radzieckich i nawet wydalać ambasadorów tych krajów.

Rosyjska Polonia czci pamięć ofiar stalinowskich represji

06.02.2020 10:18
Rosyjska Polonia pamięta o rodakach - ofiarach stalinowskich represji. Dzięki staraniom działaczy polonijnych, w wielu miejscowościach na terenie Rosji znajdują się pomniki i tablice upamiętniające Polaków zamordowanych przez sowieckich oprawców. W tym roku mija 80-ta rocznica mordu katyńskiego i rozpoczęcia deportacji Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich II RP w głąb Związku Radzieckiego.

USA: Jacek Czaputowicz zapowiedział konferencję ministerialną w Warszawie

06.02.2020 11:18
W lipcu w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Ministerialna na Rzecz Wolności Religijnej. Poinformował o tym przebywający w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Konferencję na szczeblu ministerialnym zorganizują wspólnie Polska i Stany Zjednoczone. Według szefa polskiej dyplomacji jest to dowód uznania dla działań Polski na rzecz wolności religijnej oraz bliskich relacji ze Stanami Zjednoczonymi.