Polskie Radio
Section05
Mike Pompeo

Mike Pompeo w Czechach. Ekspert: większe zainteresowanie USA Europą Środkową

Czechy są pierwszym etapem podróży sekretarza stanu USA do Europy, podczas której odwiedzi też Słowenię, Polskę i Austrię. - Cała ta wizyta wpisuje się w większe zainteresowanie administracji Donalda Trumpa regionem Europy Środkowej i zaostrzenie przez nią kursu w stosunku do polityki prowadzonej przez Kreml i Pekin - mówi w "Więcej świata" dr Krzysztof Dębiec z Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata USA Donald Trump Mike Pompeo Czechy Rosja Chiny

Mike Pompeo przyjedzie do Polski. Znamy datę i tematy wizyty

- Sekretarz stanu USA Mike Pompeo 15 sierpnia weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej. Spotka się prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Pompeo oraz szef MON podpiszą umowę o współpracy wojskowej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Mike Pompeo stosunki polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone USA POLSKA relacje polsko-amerykańskie

Pompeo: Stany Zjednoczone ograniczą wydawanie wiz niektórym chińskim politykom

Zdaniem Waszyngtonu, Chiny utrudniają amerykańskim dyplomatom, dziennikarzom i turystom podróżowanie do Tybetańskiego Regionu Autonomicznego i innych obszarów Tybetu. - Politycy i urzędnicy Chińskiej Republiki Ludowej i inni chińscy obywatele mają znacznie lepszy dostęp do terytoriów Stanów Zjednoczonych - ocenił amerykański sekretarz stanu.
Zobacz więcej na temat:  Chiny USA Ameryka ŚWIAT Mike Pompeo