X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Łukaszenka pozbywa się konkurencji w wyborach prezydenckich

14.07.2020 14:06
Białoruska Centralna Komisja Wyborcza dopuściła do wyborów prezydenckich pięcioro kandydatów. Oprócz Aleksandra Łukaszneki o najwyższy urząd w państwie walczyć będą: Hanna Kanapacka, Andrej Dzmitryjeu, Siarhiej Czereczań, Swietłana Cichanouska. CKW odrzuciła wnioski rejestracyjne najpoważniejszych konkurentów urzedującgo prezydenta - Wiktara Babaryki i Walera Capkały. Głosowanie zaplanowano na 9 sierpnia.
Audio
  • Białoruska Centralna Komisja Wyborcza dopuściła do wyborów prezydenckich pięcioro kandydatów. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaShutterstock/Siarhei Liudkevich

Aleksander Łukaszenka chce po raz szósty objąć najwyższy urząd w państwie. Na przełomie maja i czerwca białoruskie media niezależne podały, że notowania prezydenta spadły poniżej 30 procent. Zaprzeczyli tym doniesieniom analitycy prezydenckiej administracji, ale jednocześnie białoruskie służby zatrzymały jednego z konkurentów Aleksandra Łukaszenki - Wiktara Babarykę. Wieloletni szef Biełgazprombanku został aresztowany pod zarzutami unikania płacenia podatków i prania brudnych pieniędzy. Dziś Centralna Komisja Wyborcza na podstawie tych zarzutów odmówiła rejestracji jego kandydatury w wyborach prezydenckich. Białoruscy obrońcy praw człowieka uznali Babarykę za więźnia politycznego. CKW nie dopuściła do udziału w wyborach również Walera Capkały - byłego szefa Parku Wysokich Technologii. Komisja zakwestionowała część zebranych przez jego sztab podpisów na listach poparcia.

IAR/dad

Co szósty Polak kupuje online. Raport "Polaków portfel własny – wyjątkowe lato"

14.07.2020 09:23
Pandemia sprawiła, że w sieci kupuje co szósty Polak - wynika z badania Santander Consumer Banku. Na wsi zakupy online robi 17 proc. mieszkańców, w średnich miastach, jak np. Kielce czy Radom odsetek ten wynosi 9 proc. - czytamy w badaniu.

Piotr Müller: na tę chwilę nie ma decyzji co do zmian w rządzie

14.07.2020 11:29
Co do zmian w rządzie żadne decyzji jeszcze nie zapadły, na tę chwilę nie ma decyzji w tym zakresie - mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Komisja Europejska warunkowo zgadza się na fuzję Orlenu z Lotosem

14.07.2020 12:50
Jest warunkowa zgoda Komisji Europejskiej na fuzję Orlenu z Lotosem. Bruksela uzależnia ostateczną akceptację od wywiązania się przez PKN Orlen ze wszystkich zobowiązań. Komisja poinformowała, że chodzi między innymi o sprzedaż 30 procent udziałów rafinerii przejętej Grupy Lotos i 80 procent jej stacji.