X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruska reakcja na odmowę redukcji personelu dyplomatycznego Polski i Litwy

03.10.2020 14:07
Białoruski MSZ zareagował na wczorajsze słowa polskiej i litewskiej dyplomacji, dotyczące zredukowania liczby swoich przedstawicieli na Białorusi. Wczoraj Warszawa i Wilno oświadczyły, nie zamierzają zmniejszać liczby swoich dyplomatów w tym kraju.
Audio
  • Zgoda na sankcje wobec przedstawicieli reżimu w Mińsku i zaakceptowanie polskiego pomysłu dotyczącego wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi - to ustalenia zakończonego w piątek szczytu w Brukseli. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiShutterstock.com / Mazur Travel

Szef służby prasowej białoruskiego resortu spraw zagranicznych Anatolij Hłaz oświadczył, że redukcja personelu dyplomatycznego ambasad Polski i Litwy na Białorusi jest obowiązkowa. - Przedstawione przez nas propozycje dotyczą wyłącznie suwerennych praw Białorusi i nikt nie zamierzał dyskutować na ten temat ze stroną litewską - powiedział Hłaz cytowany przez białoruską agencję prasową BiełTA. W ten sposób odniósł się do wczorajszych słów ministra spraw zagranicznych Litwy Linasa Linkeviciusa. Szef litewskiej dyplomacji oznajmił wieczorem, że jego kraj nie zamierza wzywać swoich dyplomatów na konsultacje. - Nie interesuje nas redukcja pracowników i nie podejmiemy takiej inicjatywy, bo nie widzimy w tym korzyści - mówił minister Linkevicius. Zaznaczył, że ograniczanie przed stronę białoruską kontaktów wskazuje przede wszystkim na słabość tego państwa, a nie na jego siłę.

Wczoraj Białoruś zaproponowała Polsce i Litwie zmniejszenie liczby dyplomatów akredytowanych w tym kraju. Nasz kraj miałby redukować liczbę swoich przedstawicieli z 50 do 18, a Wilno z 25 do 14. Anatolij Hłaz oświadczył, że "z powodu jednoznacznie destrukcyjnej działalności tych państw" zaproponowano, aby do 9 października oba państwa doprowadziły skład swoich przedstawicielstw na Białorusi do parytetu z białoruskimi placówkami dyplomatycznymi w tych dwóch krajach.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś

Animacja Mariusza Wilczyńskiego nagrodzona na festiwalu w Ottawie

03.10.2020 10:15
Film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego otrzymał nagrodę główną w kategorii animacji pełnometrażowej podczas 44. Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Ottawie (OIAF). Zwycięzców ogłoszono w nocy z piątku na sobotę.

Polska Akcja Humanitarna wesprze potrzebujących w Libanie. To szansa na lepszą przyszłość

03.10.2020 09:35
Polska Akcja Humanitarna otwiera ośrodek szkoleniowy na przedmieściach Bejrutu. Organizacja chce w ten sposób pomóc mieszkańcom stolicy Libanu. Od kilkunastu miesięcy przez kraj przetacza się ogromny kryzys finansowy, a sytuację dodatkowo pogarszają pandemia koronawirusa oraz zniszczenia po gigantycznej eksplozji w porcie w Bejrucie w sierpniu.

Prof. Gut: do wzrostu zakażeń przyzwyczajać się nie radzę, bo wtedy będziemy tylko liczyć zgony

03.10.2020 12:27
Powinniśmy się przyzwyczaić do określonych zachowań. Do wzrostu zakażeń przyzwyczajać się nie radzę, bo wtedy będziemy tylko liczyć zgony - uważa specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii prof. Włodzimierz Gut.