Polskie Radio
Section05
PAH

Tymczasowe domy dla kilkuset osób. Polska organizacja pomaga uchodźcom w Syrii

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysyła do Syrii pierwszą grupę prowizorycznych domów. Ma to pomóc syryjskim uchodźcom, którzy koczują obecnie pod gołym niebem niedaleko tureckiej granicy w prowincji Idlib. Domy zostały zakupione z pieniędzy, zebranych przez PCPM wśród Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Syria uchodźcy pomoc społeczna pomoc Bliski Wschód Wojna w Syrii ŚWIAT Wojciech Cegielski PAH

PAH pomaga ofiarom głodu w Sudanie Południowym

Siedmiu milionom mieszkańców Sudanu Południowego grozi głód. Według szacunków międzynarodowych organizacji pomocowych, połowa mieszkańców najmłodszego kraju na świecie może w najbliższych miesiącach ucierpieć z powodu braku żywności. Dotkniętym głodem pomagają organizacje z całego świata, w tym także z Polski. Pieniądze dla Sudańczyków zbiera m.in. Polska Akcja Humanitarna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Sudan Południowy PAH Afryka pomoc

TYLKO U NAS Głodują miliony w Jemenie: kup prezent i uratuj życie

Sytuacja w Jemenie jest tak dramatyczna, że zakup szala czy podarku na święta  - może ocalić czyjeś zdrowie lub życie, odpędzić widmo śmierci głodowej. Ofiarom klęski humanitarnej można pomóc biorąc udział w orientalnym kiermaszu z podarkami świątecznymi, organizowanym dla Jemenu przez studentów i wykładowców Wydziału Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Jemen TYLKO U NAS PAH dzieci

Aleppo: sytuacja na skraju katastrofy humanitarnej

Zaczął obowiązywać rozejm, który ma umożliwić ewakuację ludności cywilnej z oblężonego Aleppo. O pomocy humanitarnej dla Syryjczyków i o reakcjach Zachodu na przedłużający się konflikt mówili goście audycji Świat w południe Marcin Podleśny z Polskiej Akcji Humanitarnej i Mariusz Borkowski, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Syria Baszar al-Assad PAH Wojna w Syrii Unia Europejska Stany Zjednoczone Al Kaida Państwo Islamskie Bliski Wschód Turcja Aleppo

PAH wspiera Ukrainę. "Naszym celem jest pomoc długofalowa"

Od maja 2015 roku Polska Akcja Humanitarna prowadzi na Ukrainie stałą misję, która we współpracy z lokalnymi organizacjami rozwija regularne, długofalowe działania. PAH współpracuje ze stołówkami, w których starsze, samotne osoby otrzymują codziennie ciepłe, wysokokaloryczne posiłki. Pomaga też samotnym matkom, które uciekły wraz z dziećmi przed wojną. O pomocy, nie tylko materialnej, opowiadał w Polskim Radiu 24 Piotr Kołodziej, koordynator programu.
Zobacz więcej na temat:  PAH Ukraina akcja charytatywna pomoc ŚWIAT