X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina proponuje Polskę jako możliwy kraj posiedzeń trójstronnej grupy do spaw Donbasu

07.04.2021 09:03
Ukraina nie wyklucza zaproponowania Polski jako możliwego kraju dla przyszłych posiedzeń trójstronnej grupy do spraw Donbasu. Poinformował o tym szef ukraińskiej delegacji, były ukraiński prezydent Łeonid Krawczuk.
Audio
  • Ukraina proponuje Polskę jako możliwy kraj posiedzeń trójstronnej grupy do spaw Donbasu. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Kijów
Kijówjoyfull/Shutterstock.com

Wcześniej posiedzenia odbywały się w stolicy Białorusi. Obecnie, z powodu pandemii, mają charakter spotkań on-line.

Łeonid Krawczuk w jednym z wywiadów zaznaczył, że po ustaniu pandemii należy będzie znaleźć nowe miejsce dla rozmów w ramach trójstronnej grupy, zwanej czasem mińską grupą kontaktową. Jak dodał, obecnie nie może to już być Mińsk, ponieważ Białoruś jest krajem niedemokratycznym i znajdującym się - jak się wyraził - pod pantoflem Rosji. Były Ukraiński prezydent wskazał na Polskę, ale jak zastrzegł na taką lokalizację może nie zgodzić się Rosja.

O potrzebie przeniesienia posiedzeń trójstronnej grupy kontaktowej do innego niż Białoruś kraju mówił też ukraiński wicepremier, minister do spraw okupowanych terytoriów Ołeksij Reznikow. W skład trójstronnej grupy do spraw Donbasu, oprócz Ukrainy i Rosji wchodzą tez przedstawiciele OBWE.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Rosja Kijów Donbas

"Kommiersant": sytuacja w Donbasie grozi wybuchem

05.04.2021 14:20
Sytuacja w Donbasie grozi wybuchem w stopniu największym od zeszłorocznych porozumień o całkowitym przerwaniu ognia między siłami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami - ocenia w poniedziałek dziennik "Kommiersant". Winą za to obarcza stronę ukraińską.

Putin ustanowił prawo, które umożliwia mu pozostanie u władzy przez dwie kolejne kadencje

05.04.2021 16:52
Prezydent Rosji Władimir Putin ustanowił prawo, które pozwala mu kandydować w wyborach na prezydenta kraju na dwie kolejne kadencje. Dokument został opublikowany na stronach rządowych. 

Aleksander Łukaszenka: Polska prowadzi "brudną grę" wobec Białorusi

06.04.2021 14:19
"Ostatnią kroplą" w stosunkach Białorusi z Polską nazwał we wtorek Alaksander Łukaszenka "próby heroizacji bandytów i przestępców wojennych". Na naradzie dotyczącej polityki zagranicznej ocenił, że Polska prowadziła wobec jego kraju podwójną grę.

Jens Stoltenberg zapewnia: NATO wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy

07.04.2021 13:26
NATO zdecydowanie wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy - zapewnił we wtorek w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.