X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji nie będą wydawane amerykańskie wizy

12.05.2021 12:20
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Rosji wstrzymuje od dziś wydawanie wiz. Wyjątkiem będą wizy dyplomatyczne.
Audio
  • W Rosji nie będą wydawane amerykańskie wizy [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnemaradon 333 / Shutterstock.com

Ma to związek z decyzją rosyjskiego MSZ, które zakazało amerykańskiej misji dyplomatycznej zatrudniania Rosjan jako personelu pomocniczego.

W kwietniu Stany Zjednoczone wydaliły 10 rosyjskich dyplomatów. Była to reakcja Waszyngtonu na ingerencję rosyjskich służb w amerykańskie procesy demokratyczne. W odpowiedzi Rosja wydaliła 10 amerykańskich dyplomatów i zakazała zatrudniania Rosjan w placówkach dyplomatycznych USA.

Jak podało radio Echo Moskwy, brak odpowiedniej liczby personelu pomocniczego, który obsługiwał centra wizowe spowodował wstrzymanie przez Stany Zjednoczone wydawania wiz, oprócz wiz dyplomatycznych. Podobne restrykcje, związane z całkowitym zakazem lub ograniczeniem liczby zatrudnianych Rosjan mają być stosowane w stosunku do krajów, które Moskwa wpisze na tak zwaną listę „państw nieprzyjaznych”.

IAR/ks

Znany prorosyjski ukraiński polityk podejrzany jest o zdradę stanu

11.05.2021 16:46
Ukraińskie służby dokonały przeszukania w jego domu. O podejrzeniu wobec Wiktora Medwedczuka poinformowała prokurator generalna Iryna Wenediktowa

Rosjanie sugerują natychmiastowe odcięcie Polski od gazu

12.05.2021 11:23
Rosyjskie media biją na alarm, że Polska zamierza „przywłaszczyć sobie” część gazociągu Jamał - Europa. Wzywają również Moskwę do bardziej aktywnych działań wyprzedzających, w tym także wstrzymania dostaw gazu.

Polski ambasador w Rosji uczcił ofiary strzelaniny w Kazaniu

12.05.2021 12:07
Dyplomata wpisał się do Księgi Kondolencyjnej i złożył kwiaty w Moskwie przed budynkiem przedstawicielstwa Republiki Tatarstan