X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbigniew Rau o spotkaniu Biden-Putin: spodziewane jest silne stanowisko ws. wojny hybrydowej Rosji

09.06.2021 09:03
Nie należy spodziewać się zniesienia nałożonych na Rosję sankcji, można za to oczekiwać, że prezydent USA Joe Biden zaprezentuje silne stanowisko m.in. ws. prowadzonej permanentnie przez Rosję wojny hybrydowej - powiedział szef MSZ Zbigniew Rau, pytany o nadchodzące spotkanie przywódców USA i Rosji.
Audio
Joe Biden i Władimir Putin
Joe Biden i Władimir PutinShutterstock / ID1974 & archna nautiyal

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji - Joe Biden i Władimir Putin - spotkają się 16 czerwca w Genewie.

W środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia szef MSZ Zbigniew Rau podkreślił, że spotkanie samo w sobie "nie jest niczym nieoczekiwanym ani szczególnym". - Z samym Władimirem Putinem spotykało się w cztery oczy kilku prezydentów USA, ostatnio Barack Obama i Donald Trump - zaznaczył minister.

Jak zauważył, same spotkania tego typu nie zmieniają "pryncypialnie" polityki Stanów Zjednoczonych w stosunku do Rosji. - Nie należy spodziewać się zniesienia sankcji amerykańskich wobec Rosji - tego na pewno nie (...). Można spodziewać się, że prezydent Biden zaprezentuje silne stanowisko w kwestii permanentnie prowadzonej przez Rosję wojny hybrydowej, nielegalnej aneksji Krymu, czy też ingerencji rosyjskiej na Białorusi - podkreślił Rau.

Jego zdaniem prezydent USA może poruszyć też kwestię zobowiązań międzynarodowych Rosji "w zakresie przestrzegania praw człowieka".

Jak wskazał minister, USA i Rosja są stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ, więc na pewno omówione zostaną także zagadnienia związane z konfliktami regionalnymi, kontrolą zbrojeń czy polityką klimatyczną.

Po ogłoszeniu daty spotkania Bidena z Putinem Biały Dom informował, że dąży do przywrócenia "przewidywalności i stabilności" w stosunkach USA-Rosja, w związku z czym przywódcy tych krajów omówią "pełen zakres pilnych kwestii". Z kolei Kreml za pośrednictwem komunikatu przekazał, że prezydenci mają omówić przede wszystkim przyszłość dwustronnych stosunków, walkę z pandemią Covid-19, problemy związane ze strategiczną stabilnością nuklearną oraz konflikty regionalne.


IAR/PAP/PR1/dad

"17 września 1939 to dzień jedności dwóch totalitaryzmów". IPN o białoruskim dniu jedności narodowej

08.06.2021 13:41
17 września 1939 był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy - oświadczył IPN, który odniósł się we wtorek do ogłoszenia przez władze Białorusi nowego święta w rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

Rosyjska opozycja: miliony Rosjan mogą stracić bierne prawo wyborcze

08.06.2021 14:39
Rosyjska opozycja alarmuje, że kilka milionów obywateli może stracić prawo do startu w wyborach. Według ruchu "Gołos", który monitoruje w Rosji procesy demokratyczne, ustawy ograniczające bierne prawo wyborcze, przyjmowane przez Dumę Państwową, mają charakter represyjny i są niezgodne z konstytucją.