X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Były szef MSZ Estonii chce uruchomienia art. 4 NATO

05.01.2022 16:00
Urmas Reinsalu powiedział, że dyskusja na temat uruchomienia czwartego artykułu powinna rozpocząć się natychmiast. Chodzi o to, aby sojusznicy wiedzieli, jak poprawić bezpieczeństwo w regionie.
Audio
  • Były szef MSZ Estonii chce uruchomienia art. 4 NATO [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: mon.gov

Jego zdaniem byłby to jasny sygnał do rozpoczęcia rozmów o bezpieczeństwie w regionie.


Urmas Reinsalu powiedział, że dyskusja na temat uruchomienia czwartego artykułu powinna rozpocząć się natychmiast. Chodzi o to, aby sojusznicy wiedzieli, jak poprawić bezpieczeństwo w regionie. 

"Po pierwsze: trzeba zwiększyć obecność sił sojuszniczych w przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich i Polski. Po drugie: należy dokonać przeglądu planów obrony dotyczących tych terytoriów. Po trzecie: NATO musi wyraźnie i całkowicie odrzucić rosyjską propozycję" - powiedział parlamentarzysta cytowany przez estońskiego nadawcę publicznego ERR.
Były minister spraw zagranicznych Estonii wzywa też do nałożenia sankcji na Rosję za mobilizację sił na granicy z Ukrainą.

Premier Estonii Kaja Kallas przyznała, że sytuacja na Ukrainie jest niepokojąca. Jak powiedziała, gdy Rosja zajmowała Krym część sojuszników z NATO i UE przyznała, że nie doceniło powagi sytuacji. 

"NATO i Zachód nie negocjują z Rosją. Prowadzony jest dialog, aby utrzymać kontakt dyplomatyczny. Nie da się wynegocjować tych absurdalnych warunków" - powiedziała szefowa estońskiego rządu.

W ubiegłym miesiącu Moskwa zażądała gwarancji bezpieczeństwa od USA i NATO. Wśród nich są zobowiązania, że do Sojuszu nie dołączy żadne z państw dawnego ZSRR oraz rezygnacja z rozmieszczania sił zbrojnych w pobliżu granic Rosji.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Estonia NATO Rosja

Josep Borrell: "Jeśli Rosja zdecyduje się na agresję wobec Ukrainy, jesteśmy gotowi do zdecydowanej reakcji"

04.01.2022 08:48
Wysoki Przedstawiciel UE ds. zagranicznych udaje się na Ukrainę, gdzie pozostanie do czwartku. Jest to pierwsza podróż zagraniczna szefa unijnej dyplomacji w 2022 r.

Rozmowa doradców ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch

04.01.2022 19:57
Zorganizowane przez doradcę prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jaka Sullivana spotkanie w formie telekonferencji było związane z obecnym kryzysem bezpieczeństwa w regionie

Marcin Przydacz: celem konferencji szefów MSZ państw NATO jest przygotowanie się do rozmów z Rosjanami

05.01.2022 08:45
Rzeczniczka Sojuszu Północnoatlantyckiego Oana Lungescu poinformowała, że w piątek, 7 stycznia odbędzie się wirtualne spotkanie Rady Północnoatlantyckiej (NAC) na szczeblu ministrów spraw zagranicznych