X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister obrony narodowej rozmawiał z sekretarzem stanu USA i szefem NATO. Tematem - Ukraina

20.01.2022 09:25
Minister obrony Mariusz Błaszczak, w zastępstwie Zbigniewa Raua, rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - podało w środę MSZ. Tematem rozmowy była napięta sytuacja wokół Ukrainy. Poza sekretarzem stanu USA i sekretarzem generalnym NATO w rozmowie uczestniczył także wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej Josep Borrell.
Szef MON Mariusz Błaszczak
Szef MON Mariusz BłaszczakTwitter.com/MON_GOV_PL

Jak poinformowano na stronie resortu spraw zagranicznych, głównym tematem rozmowy była aktualna sytuacja bezpieczeństwa w Europie. "Spotkanie służyło przygotowaniu dalszych kroków dyplomatycznych w celu znalezienia rozwiązania w związku z napiętą sytuacją wokół Ukrainy" - podano.

"Minister Błaszczak podkreślił potrzebę bliskiej współpracy i koordynacji działań wszystkich państw i organizacji obszaru euroatlantyckiego. Minister zaznaczył, że sprawująca przewodnictwo w OBWE Polska liczy na wsparcie USA, NATO i UE w swoich staraniach na rzecz ożywienia dialogu OBWE poświęconego bezpieczeństwu europejskiemu. Poinformował o konsultacjach prowadzonych w tym celu przez Polskę z państwami OBWE w Wiedniu" - przekazało MSZ.

"Rozmówcy zgodzili się, że kluczem do sukcesu tych rozmów będzie konstruktywne zaangażowanie wszystkich państw uczestniczących w OBWE" - dodano.

W środę sekretarz stanu USA Antony Blinken był w Kijowie, gdzie rozmawiał z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i ministrem spraw zagranicznych Dmytrem Kułebą. W czwartek poleci do Berlina, gdzie spotka się ze swoimi odpowiednikami z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, by dyskutować o możliwej reakcji na wszelkie rosyjskie działania militarne przeciwko Ukrainie. W piątek w Genewie Blinken będzie rozmawiał z szefem dyplomacji Rosji Siergiejem Ławrowem.

IAR/PAP/dad

Kiedy do Polski przyleci nowy ambasador USA Mark Brzezinski? Znamy termin

19.01.2022 15:30
W piątek do Polski przylatuje nowy ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzezinski - poinformowały Polskie Radio źródła dyplomatyczne. Mark Brzezinski zastąpi Georgette Mosbacher, która zrezygnowała ze stanowiska 20 stycznia minionego roku. 

Zełenski po spotkaniu z Blinkenem: nie będzie decyzji o Ukrainie bez Ukrainy

19.01.2022 15:50
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po środowym spotkaniu w Kijowie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem oświadczył, że liczy na wzmocnienie współpracy gospodarczej i finansowej między państwami. Wyraził przekonanie, że nie będzie "decyzji o Ukrainie bez Ukrainy".