Redakcja Polska

Bill Clinton: Polacy odsunęli od władzy poprzedni rząd, ponieważ uznali, że był on zbyt blisko Rosji

30.04.2024 09:39
Były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton ocenił, że Polacy odsunęli od władzy poprzedni rząd, ponieważ uznali, że był on zbyt blisko Rosji. Clinton wyraził taką opinię w podcaście "SmartLess", w którym wystąpił wraz z prezydentem Joe Bidenem i eksprzywódcą USA Barackiem Obamą.
Bill Clinton wystąpił w podcaście SmartLess wraz z prezydentem Joe Bidenem i eksprzywódcą USA Barackiem Obamą
Bill Clinton wystąpił w podcaście "SmartLess" wraz z prezydentem Joe Bidenem i eksprzywódcą USA Barackiem ObamąMarek Wałkuski/Twitter

Bill Clinton przypomniał swoją niedawną wizytę w Pradze na obchodach 25. rocznicy przyjęcia Czech, Polski i Węgier do NATO. Były prezydent powiedział, że mieszkańcy tej części Europy bardzo cenią demokrację, że wyzwolili się z wpływów Rosji, i że prezydent Biden wspiera Ukrainę.

Posłuchaj
00:50 12954820_1.mp3 Były prezydent USA Bill Clinton: Polacy odsunęli od władzy poprzedni rząd, ponieważ uznali, że był on zbyt blisko Rosji. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)

 

- Podchodzili do mnie i mówili: powiedz nam proszę, że nie będziemy musieli znowu przez to przechodzić. Powiedz nam, że Ameryka nie wycofa się ze świata. Potrzebujemy was - mówił. 

Clinton ocenił, że wyniki niedawnych wyborów w Polsce świadczą o tym, że Polska chce być z Zachodem. - Polska, która jest bardzo konserwatywna pod względem kulturowym i religijnym, przytłaczającą większością głosów usunęła poprzednią partię uznając, że była ona zbyt blisko Rosjan - mówił były prezydent USA. Clinton powiedział, że Polacy wybrali nowe władze, ponieważ wspierają wolną Ukrainę i martwią się o przyszłość.

IAR/dad

Pomoc wojskowa zatwierdzona przez USA zaczyna docierać na Ukrainę

29.04.2024 15:00
Zatwierdzona niedawno przez Stany Zjednoczone pomoc wojskowa powoli dociera na front. Analitycy podkreślają, że widać to po większej częstotliwości ukraińskich uderzeń w rosyjskie cele wojskowe. Sytuacja na froncie staje się jednak dla Ukraińców coraz gorsza: armia zmaga się z wieloma problemami, nie tylko z brakiem amunicji.

Szef NATO z wizytą w Kijowie. Stoltenberg: dostawy broni są już w drodze

29.04.2024 17:25
Jens Stoltenberg zapowiedział, że zwiększone dostawy broni dla Ukrainy są już w drodze. Sekretarz generalny NATO przebywa w Kijowie. Spotkał się tam z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.