Redakcja Polska

Wizyta prezydenta Zełenskiego w Polsce. Podpisano memorandum o odbudowie Ukrainy

06.04.2023 08:21
W KPRM w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i premiera Mateusza Morawieckiego podpisane zostało memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy oraz porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wytwarzania amunicji czołgowej kaliber 125 mm.
W obecności prezydenta Zełenskiego i premiera Morawieckiego podpisano memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy
W obecności prezydenta Zełenskiego i premiera Morawieckiego podpisano memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy PAP/Leszek Szymański

Prezydent Ukrainy złożył w środę oficjalną wizytę w Polsce. Wołodymyr Zełenski przed południem spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, a następnie w KPRM - z premierem Mateuszem Morawieckim.

W KPRM w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i premiera Mateusza Morawieckiego podpisane zostało w środę memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy oraz porozumienie o współpracy w zakresie wspólnego wytwarzania amunicji czołgowej kaliber 125 mm.


Zgodnie z harmonogramem wizyty prezydenta Ukrainy, przewidziane jest jeszcze Polsko-Ukraińskie Forum Współpracy Gospodarczej z udziałem prezydentów Dudy i Zełenskiego, spotkanie par prezydenckich z osobami zaangażowanymi w pomoc Ukrainie oraz wystąpienia publiczne Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego na Dziedzińcu Zamku Królewskiego.


PAP/dad

W Powidzu powstała nowa baza wojsk USA. Szef MON: odstrasza agresora, pokazuje solidarność NATO

05.04.2023 16:03
Budowa tej bazy to ważny argument odstraszający agresora i pokazujący solidarność w ramach NATO - powiedział w środę wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak w Powidzu, gdzie uczestniczył w otwarciu amerykańskiego kompleksu składowania oraz napraw sprzętu i uzbrojenia.

Polska jest gotowa przekazać Ukrainie kolejne myśliwce MiG-29

05.04.2023 17:24
Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że Polska jest gotowa przekazać Ukrainie kolejne MiGi-29. Na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim poinformował, że na razie za naszą wschodnią granicę trafiło kilka maszyn, kolejne są gotowe do przekazania w najbliższej przyszłości.

Wołodymyr Zełenski w Warszawie: chcę, by Polska była głównym naszym partnerem w odbudowie

05.04.2023 17:46
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w Warszawie, że chce, by Polska była głównym partnerem Kijowa w odbudowie jego kraju po zakończeniu wojny. Wołodymyr Zełenski zaprosił polskich przedsiębiorców do przyjazdu na Ukrainę już teraz, po to, by zapoznawali się z sytuacją na miejscu i zapewnili sobie - jak mówił  lepszą pozycję na ukraińskim rynku.