X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-ukraińskie

NASZ WYWIAD Ekspert PISM: nowe władze Ukrainy chcą poprawić relacje z Polską

Z Kijowa płyną sygnały, że Ukraina gotowa jest doprowadzić do polepszenia stosunków z Warszawą – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Prawdopodobne są również zmiany w polityce wewnętrznej Ukrainy. Są też pierwsze doniesienia o kandydatach na szefa nowego rządu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Polski Instytut Spraw Międzynarodowych relacje polsko-ukraińskie

NASZ WYWIAD Ekspert PISM: nowe władze Ukrainy chcą poprawić relacje z Polską

Z Kijowa płyną sygnały, że Ukraina gotowa jest doprowadzić do polepszenia stosunków z Warszawą – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Daniel Szeligowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Prawdopodobne są również zmiany w polityce wewnętrznej Ukrainy. Są też pierwsze doniesienia o kandydatach na szefa nowego rządu.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Polski Instytut Spraw Międzynarodowych relacje polsko-ukraińskie

NASZ WYWIAD Ekspertka: prezydent Ukrainy działa wciąż w trybie kampanii

- Na Ukrainie przed lipcowymi wyborami do parlamentu można oczekiwać dalszego ciągu kampanii, którą cechowały hasła populistyczne, brak jednoznacznych stwierdzeń, nieokreśloność. Tymczasem Ukraina potrzebuje aktywności w polityce zagranicznej, choćby ze względu na agresywne posunięcia Rosji - mówi Nadija Kowal, ekspertka Rady Polityki Zagranicznej Ukraiński Pryzmat, w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Wołodymyr Zełeński relacje polsko-ukraińskie Rosja Jacek Czaputowicz

Ukraińskie media: trzeba zmienić politykę wobec Polski

Opiniotwórczy ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia” pisze o potrzebie zmiany ukraińskiej polityki wobec Polski. W artykule "Rozminować historię” Ołena Betlij zwraca uwagę na wiele zaniechań Ukrainy w relacjach z Polską, zwłaszcza w ostatnich pięciu latach. Mówi o tym, że kształtowanie relacji z Polską scedowano de facto wyłącznie na ukraiński IPN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wybory prezydenckie Wybory na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie

Ukraina: Polska pomaga zapewnić pomoc psychologiczną

W ramach projektu "Nie jesteśmy obojętni", finansowanego z budżetu polskiego MSZ, wsparcie otrzymują cztery centra pomocy społeczno-psychologicznej dla osób przesiedlonych w obrębie obwodu kijowskiego i żytomierskiego. W Borodziance, Iwankowie i Bojarce pod Kijowem oraz w Korosteniu w obwodzie żytomierskim przebywa łącznie ponad 4000 osób, które uciekły z Krymu i Donbasu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie Rosja

Kijów: bliscy poległych polskiego pochodzenia proszą o pomoc

- Prosimy Polskę o wsparcie w ocaleniu pamięci o naszych synach i ukaraniu rosyjskich zbrodniarzy, którzy ich zamordowali - zwróciły się rodziny 20 poległych w Donbasie żołnierzy ukraińskich polskiego pochodzenia na spotkaniu z ambasadorem RP Janem Piekłą. Ojciec jednego z zabitych pytał, czy polscy europosłowie mogliby wspomóc bliskich w walce o uznanie separatystów za zbrodniarzy wojennych w trybunale w Hadze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie

Spór o lwy we Lwowie. "Groźna jest eskalacja napięcia"

Coraz więcej problemów w relacjach polsko-ukraińskich. – Lekceważymy działania, które w ostatecznym rachunku staną się czynnikami niewolącymi elity polityczne obu państw – mówił w Trójce Rafał Dzięciołowski, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce, ostrzegał, że wiele aktów na pograniczu ma charakter prowokacji. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT relacje polsko-ukraińskie Ukraina Beata Michniewicz

75. rocznica rzezi wołyńskiej. Komentarze

- Na gruncie bardzo trudnej przeszłości, powinniśmy budować porozumienie i odkręcać ochłodzone relacje polsko-ukraińskie – mówił w „Debacie dnia" Polskiego Radia 24, Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. W dyskusji, której tematem przewodnim były obchody 75. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, uczestniczył również Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl
Zobacz więcej na temat:  wołyń 2018 Wołyń debata Adrian Stankowski relacje polsko-ukraińskie Ukraina

Rocznica rzezi wołyńskiej. Oddzielne uroczystości

8 lipca prezydent Andrzej Duda uczci na Ukrainie 75. rocznicę rzezi wołyńskiej. Wizyta została zaplanowana kilka dni przed datą Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943 roku. Tymczasem jak poinformowały ukraińskie gazety, prezydent tego kraju Petro Poroszenko złoży wizytę w Polsce. Głowa państwa ukraińskiego odwiedzi Sahyń, gdzie w 1944 roku polska partyzantka dokonała zbrodni na ludności ukraińskiej. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Adam Lelonek z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-ukraińskie Ukraina Wołyń