X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie firmy na nowojorskich targach mody

13.02.2020 09:53
W nowojorskim Javitz Center trwają targi mody Coterie 2020. Swoje produkty wystawiają na nich także polskie firmy modowe.
Audio
  • Polskie firmy na Nowojorskich Targach Mody. Materiał Małgorzaty Kałuży (IAR)
Pokaz mody w Nowym Jorku
Pokaz mody w Nowym JorkuPAP/EPA/JASON SZENES

Po raz pierwszy do udziału w targach włączyła się Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Jak powiedział jej przedstawiciel, Krzysztof Grabowski, rynek mody to ogromny potencjał dla polskich firm. Agencja zorganizowała misję modową dziesięciu polskich firm do Nowego Jorku. W ramach nowojorskich targów mody odbędzie się między innymi konferencja z udziałem polskich i amerykańskich przedstawicieli branży.

Jak podkreślił Krzysztof Grabowski, polskie kolekcje są nietuzinkowe, przyciągają uwagę i zainteresowanie odwiedzających targi klientów.
Coterie to jedna z wiodących imprez branżowych na świecie. Na targach prezentowane są najbardziej prestiżowe marki odzieży damskiej. Każdego roku impreza przyciąga dziesiątki tysięcy amerykańskich i międzynarodowych klientów detalicznych.

IAR/dad

Media: wywiady Niemiec i USA wywiad wspólnie szpiegowały inne państwa

12.02.2020 14:47
Jak wynika ze wspólnego dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez niemiecką telewizję ZDF, amerykański "Washington Post" i szwajcarską telewizję SRF, przez wiele lat wywiady Niemiec i USA wspólnie szpiegowały ponad sto państw na całym świecie. Wykorzystywały do tego celu kontrolowaną przez siebie od 1973 roku szwajcarską firmę "Crypto AG", która sprzedawała na całym świecie urządzenia służące do szyfrowania komunikacji.

Karta Polaka po raz pierwszy trafiła do mieszkańców Ameryki Łacińskiej

12.02.2020 16:06
Pierwsi przedstawiciele Polonii w Ameryce Łacińskiej otrzymali Karty Polaka. Podczas uroczystości w Domu Polonii w Warszawie odebrali je: Gabriel Kotecki i Lourival de Araujo Filho. – Karta Polaka, która z sukcesem już zafunkcjonowała, ale jej działanie zostało rozszerzone, powinna służyć Polakom na całym świecie – podkreślił wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Facebook blokuje konta powiązane z rosyjskim wywiadem

13.02.2020 10:26
Facebook poinformował, że zablokował kilkadziesiąt stron, kont i grup. Jak poinformował popularny serwis społecznościowy, za zablokowanymi stronami stał wojskowy wywiad rosyjski. Miał on ich używać do rozprzestrzeniania dezinformacji w krajach Europy Wschodniej, głównie na Ukrainie.