X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media: wywiady Niemiec i USA wywiad wspólnie szpiegowały inne państwa

12.02.2020 14:47
Jak wynika ze wspólnego dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez niemiecką telewizję ZDF, amerykański "Washington Post" i szwajcarską telewizję SRF, przez wiele lat wywiady Niemiec i USA wspólnie szpiegowały ponad sto państw na całym świecie. Wykorzystywały do tego celu kontrolowaną przez siebie od 1973 roku szwajcarską firmę "Crypto AG", która sprzedawała na całym świecie urządzenia służące do szyfrowania komunikacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/wellphoto

Operacja została nazwana "Rubikon". Wszyscy klienci szanowanej powszechnie szwajcarskiej firmy, nie zdając sobie z tego sprawy, byli kontrolowani przez niemiecki i amerykański wywiad. Jak twierdzi telewizja ZDF, niemiecki BND oraz amerykańska CIA przez kilkadziesiąt lat wspólnie szpiegowały w ten sposób ponad sto państw. Szpiegowano kraje arabskie, państwa leżące w środkowej i południowej Afryce, ale także kraje Ameryki Południowej.

Z dokumentów wynika, że wywiady Niemiec i USA szpiegowały także europejskie kraje sojusznicze. Bernd Schmidbauer, który w latach 1991 - 1998 był ministrem kanclerza Helmuta Kohla, potwierdził w telewizji ZDF informacje o operacji "Rubikon". - Operacja Rubikon z pewnością przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa na świecie - powiedział.

Jak wynika z dokumentów, niemiecki wywiad wycofał się z operacji "Rubikon" po zjednoczeniu Niemiec w 1993 roku. Natomiast amerykański wywiad sprzedał kontrolującą przez siebie firmę "Crypto AG" dopiero w 2017 roku.

IAR/dad

Intel Extreme Masters 2019 laureatem Nagrody Sportowej Polskiego Radia

12.02.2020 14:25
Ubiegłoroczne międzynarodowe igrzyska sportów elektronicznych w Katowicach wyróżniono w kategorii "wydarzenie e-sportowe roku".

Rzecznik MSZ Rosji zarzuciła kłamstwo ambasadorowi RP w Niemczech

12.02.2020 13:22
"Absurdalnym kłamstwem" nazwała w środę rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa wypowiedź ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego, który wskazał, że ZSRS skorzystał na wyniku II wojny światowej, zajmując m.in. Ukrainę i Białoruś.

"Jan III Sobieski: król, władca, polityk" - wystawa w Muzeum Niepodległości

12.02.2020 14:33
Towarzystwo Rapperswilskie przygotowało występ grupy rekonstrukcyjnej i warszawski wernisaż wystawy, która dotarła już na Węgry i na Ukrainę