X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Piotr Naimski o gazie z Rosji: od stanu uzależnienia do stanu suwerenności

13.05.2020 11:07
Ok. 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu - mówi pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w wywiadzie w "Gazecie Polskiej".
Zbiornikowiec LNG w terminalu w Świnoujściu.
Zbiornikowiec LNG w terminalu w Świnoujściu.Wojciech Wrzesien/ Shutterstock

- Około 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy w tym historycznym kontrakcie, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu. Oznacza to, że jedno z ostatnich narzędzi nacisku, możliwych do wykorzystania w polityce Rosji wobec Polski, zostanie usunięte - powiedział Naimski w wywiadzie opublikowanym w środowej "Gazecie Polskiej".

Jak mówi, "w tym sensie zrealizowanie strategii różnicowania dostaw gazu dla polskiej gospodarki, dla polskich odbiorców, jest przełomowe".

- Zabrało nam to bardzo dużo czasu. Jest to jednak miarą transformacji naszego kraju: od stanu uzależnienia do stanu suwerenności - tłumaczy.

Naimski mówi, że Baltic Pipe to "przedsięwzięcie, które w praktyce stanowi realizację strategii bezpieczeństwa energetycznego dla Polski".


PAP/dad

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe

12.05.2020 13:10
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe. Spółka przedstawiła założenia nowego programu. Zakłada między innymi, że w ciągu najbliższych czterech lat na 5 projektów wodorowych przeznaczy ponad 31 milionów złotych.

Prezydent Andrzej Duda podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

12.05.2020 14:07
Prezydent Andrzej Duda podpisał Strategię Bezpieczeństwa Narodowego. Dokument opisuje główne zagrożenia dla bezpieczeństwa naszego kraju i kierunki, z których zagrożenie może płynąć. W tym kontekście wymienia się Federację Rosyjską.

Sebastian Kaleta w "Die Welt" pozytywnie o wyroku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego

13.05.2020 10:37
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta pozytywnie ocenił w wywiadzie dla "Die Welt" wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe. W wyroku, dotyczącym skupowania obligacji państwowych przez Europejski Bank Centralny, niemieccy sędziowie zakwestionowali pierwszeństwo orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przed orzecznictwem sądów krajowych.