Polskie Radio
Section05
Świnoujście

Niemcy blokują polskie inwestycje? Gróbarczyk: rząd Meklemburgii wspierał Gazprom

Polska zmaga się z działaniami niemieckich landów, które blokują istotne inwestycje infrastrukturalne. Brandenburgia sprzeciwia się odbudowie ostróg regulujących Odrę, powołując się na ochronę środowiska, z kolei Meklemburgia blokuje budowę terminala kontenerowego w Świnoujściu. W Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przypomniał, że rząd Meklemburgii wspierał Rosję i Gazprom w ochronie gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Marek Gróbarczyk POLSKA polityka GOSPODARKA infrastruktura Niemcy Świnoujście Odra

"Wielorejsowcy" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Władze Świnoujścia zapowiadają, że długo oczekiwana przez nie inwestycja - tunel pod Świną, będzie gotowy przed sezonem letnim przyszłego roku. Być może pierwsze samochody przejadą tym tunelem w maju 2023 roku. Termin zależy wyłącznie od odebrania prac od wykonawcy. To najdłuższy tunel w Polsce (ponad 1480 metrów), drążony za pomocą tarczy, takiej samej metody, jaką wykorzystano przy budowie metra w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Świnoujście Adam Bogoryja-Zakrzewski

Reportaż "Promiarze" o budowie tunelu pod Świną [POSŁUCHAJ]

Budowa tunelu pod Świną w Świnoujściu, czyli stałego połączenia wysp Uznam z Wolinem i resztą kraju, ma swoich zwolenników, ale też przeciwników. Władze miasta planują, że wyczekiwany przez dziesiątki lat tunel będzie otwarty przed przyszłorocznym sezonem i wtedy okaże się, jakie zmiany przyniesie mieszkańcom i wczasowiczom.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bogoryja-Zakrzewski reportaż Trójka tunel Świnoujście Wolin

"Scheda po ruskich" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Dziś niewielu wczasowiczów,oblegających wyspę Uznam wie,że Świnoujście jeszcze kilkadziesiąt  lat temu Rosjanami stało. To opinia min. Ryszarda Szczepańskiego - szefa jednego z biur turystycznych - "Fregata", który w latach 90-ych dokumentował jako filmowiec pozostawione w Świnoujściu nieruchomości po jednostce wojskowej Federacji Rosyjskiej.
Zobacz więcej na temat:  Świnoujście Rosja wojsko Adam Bogoryja-Zakrzewski

Podróż pomiędzy najdalej położonymi w Polsce miejscowościami. Co warto zwiedzić w trasie?

Od Bałtyku aż po góry – prawie 1000 kilometrów, 6 województw, piękne widoki i kilkanaście godzin jazdy. Jak wygląda trasa pomiędzy najbardziej oddalonymi od siebie miejscowościami w Polsce?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 podróże turystyka zachodniopomorskie podkarpackie Świnoujście Bieszczady wakacje