X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Transformacja energetyczna jednym z tematów Kongresu 590

05.05.2021 12:42
Transformacja energetyczna to jeden z tematów Kongresu 590. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że w perspektywie do 2050 roku Polska i inne kraje członkowskie będą dążyć do znaczącego obniżenia emisyjności gospodarki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock, Alberto Masnovo

Dodała, że jednym z elementów, który ma Polsce pomóc w przeprowadzeniu transformacji energetycznej, będzie Krajowy Plan Odbudowy.

Prezes PGNiG Paweł Majewski uzupełnił, że transformacja energetyczna w Polsce pochłonie ogromne środki. - Według dokumentu Polityka energetyczna Polski 2040 spodziewamy się, że koszt tej transformacji to nawet 400 miliardów złotych w perspektywie najbliższych dekad - zaznaczył.

Piąty Kongres 590 początkowo miał odbyć się w październiku ubiegłego roku, ale z powodu pandemii koronawirusa został przesunięty na wiosnę. Z tego samego względu wydarzenie zorganizowano w formule hybrydowej. Debaty podzielono na pięć bloków tematycznych - bezpieczeństwo zdrowotne i ekologiczne, społeczeństwo, gospodarkę, eksport i ekspansję gospodarczą oraz infrastrukturę.

Polskie Radio i Polskie Radio 24 są głównymi partnerami medialnymi Kongresu 590.

IAR/dad

Polska pomoc dla Madagaskaru. Ruszyła zbiórka pieniędzy

05.05.2021 09:16
Szpital franciszkanek misjonarek na Madagaskarze potrzebuje generatora tlenu, by móc ratować chorych na COVID-19. Zbiórkę pieniędzy na ten cel prowadzą Caritas Polska oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej - czytamy w środę w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Budowa gazociągu Nord Stream 2 wstrzymana. Wszystko przez niemieckich ekologów

05.05.2021 10:38
Układanie gazociągu Nord Stream 2 zostało wstrzymane po tym, jak niemiecki Związek Ochrony Przyrody (NABU) zaskarżył do sądu w Hamburgu wydanie zezwolenia na budowę. Informuje o tym na swojej stronie internetowej organizacja ekologiczna.