Polskie Radio
Section05
Kongres 590

Wybuch w Przewodowie. Suski: należy pochwalić rząd, że nie było pochopnego ferowania wyroków

- Jeśli chodzi o rząd i prezydenta, to należy pochwalić to, że nie było pochopnego ferowania wyroków, tylko najpierw było sprawdzenie, konsultacje z NATO i dopiero informacja dla społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 podkarpackie Rzeszów regiony wybuch w Przewodowie wojna na Ukrainie Ukraina Rosja Wołodymyr Zełenski Polskie Radio 24

Praca zdalna. Kiedy Sejm dokończy debatę? Marlena Maląg wyjaśnia i mówi o "bardzo wyczekiwanych zmianach"

- Najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu zostanie domknięty temat nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie pracy zdalnej i propozycja ta trafi do Senatu, a potem - do analizy i podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  praca zadalna praca społeczeństwo Marlena Maląg POLSKA Kongres 590 GOSPODARKA gospodarka polska

Energetyka jądrowa w Polsce. Mieczysław Kasprzak: decyzje trzeba podejmować przy otwartej kurtynie

- Atom trzeba popierać, ale trzeba znać szczegóły i podchodzić do tego rozsądnie. Apelujemy cały czas do rządu, aby przedstawił warunki, na jakich mamy budować te elektrownie jądrowe, to inwestycja na kilkadziesiąt lat - mówił w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska energia atomowa bezpieczeństwo energetyczne energia elektryczna Kongres 590 Adrian Klarenbach Mieczysław Kasprzak

Po tragedii w Przewodowie. Prof. Tomasz Gajownik: należy minimalizować ryzyko powtórzenia tej sytuacji

- Po tym smutnym dla nas doświadczeniu warto zadać sobie pytanie, jak jesteśmy przygotowani, jako blok państw zrzeszonych w Pakcie Północnoatlantyckim, do prowadzenia aktywnych działań obrony przeciwlotniczej wschodniej flanki NATO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Gajownik, z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

Polska pomoc dla walczącej Ukrainy. "Rzeszów-Jasionka to ważny hub logistyczny, dyplomatyczny i medyczny"

- Jeśli patrzy się na nasz potencjał i kompetencje, na to, co osiągnęliśmy, możemy wprost powiedzieć, że będziemy ważnym graczem w kontekście odbudowy Ukrainy. Udowodniliśmy w naszych działaniach, poprzez uczestnictwo w bardzo trudnych operacjach logistycznych, że możemy temu zadaniu skutecznie podołać, zbudowaliśmy zaufanie i wiarygodność - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Adrian Klarenbach Kongres 590 Rzeszów

KONGRES 590 Prof. Zybertowicz o chaosie medialnym po wybuchu w Przewodowie: niektóre reakcje opierają się na niekompetencji

- Niektóre z reakcji, które wydają się być rzeczowe, polegają na głębokiej niekompetencji. To np. twierdzenie, że system obrony przeciwlotniczej nie zadziałał - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  wybuch w Przewodowie Andrzej Zybertowicz Kongres 590 bezpieczeństwo prezydent POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Kongres 590 Wiceminister Barabara Socha na Kongresie 590: samotność w Polsce ma twarz młodego mężczyzny

- Myśląc o osobach samotnych, wydaje nam się, że chodzi o osoby starsze - seniorów. Tymczasem samotność w Polsce ma twarz młodego mężczyzny w wieku 20-24 lat - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha, która podczas Kongresu 590 brała udział w debacie "Czy czeka nas społeczeństwo ludzi samotnych?". 
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 POLSKA społeczeństwo

Kongres 590 Kongres 590. Prof. Mączyńska: ludzkość coraz bardziej cierpi na osamotnienie

- Żyjemy w świecie, który coraz bardziej nas rozdziela. W okresie przesilenia cywilizacyjnego, z ery industrialnej przechodzimy do ery cyfrowej, której symbolem jest sztuczna inteligencja - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbieta Mączyńska. W Rzeszowie rozpoczęła się jesienna część VII edycji Kongresu 590 pod hasłem "Łączymy wszystkich". 
Zobacz więcej na temat:  Kongres 590 POLSKA społeczeństwo