Polskie Radio
Section05

Kongres 590

Kongres 590 Polityka klimatyczna UE. Paweł Sałek: potrzebujemy sprawiedliwej transformacji

- Hasło sprawiedliwej transformacji, o którym wspomniał prezydent Andrzej Duda na COP 24 w 2018 roku w Katowicach, mówi właśnie o tym, że jeśli mamy dokonywać przemiany energetycznej, surowcowej, gospodarczej, technologicznej, innowacyjnej, to człowiek nie może z tego tytułu ucierpieć - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP, w kontekście polityki klimatycznej UE. Rozmowa dotyczyła dyskusji panelowej odbywającej się na Kongresie 590.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Paweł Sałek GOSPODARKA klimat ekologia ochrona środowiska energetyka Unia Europejska

Polska wśród krajów z najniższym wskaźnikiem ubóstwa. Wiceminister rodziny podkreśla znaczenie programu 500+

- Polska znajduje się wśród trzech europejskich krajów - obok Czech i Słowenii - z najniższym wskaźnikiem ubóstwa i zagrożenia wykluczeniem społecznym - podkreśliła wiceminister rodziny Barbara Socha powołując się na najnowsze dane Eurostatu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha rodzina dzieci 500+ POLSKA społeczeństwo

NA ŻYWO Dyskusje o gospodarce i geopolityce. Trwa drugi dzień Kongresu 590 [TRANSMISJA]

Cztery sceny, 50 paneli w dziesięciu obszarach tematycznych i dwa fora gospodarcze - w Warszawie trwa drugi dzień Kongresu 590. Hasło tegorocznej, ósmej już edycji tego wydarzenia to "Przestrzenie wolności". Patronami Kongresu 590 są Polskie Radio i Polskie Radio 24.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Adrian Klarenbach Anders Fogh Rasmussen Andrzej Zybertowicz Marcin Przydacz Marlena Maląg Dawid Jackiewicz GOSPODARKA ekonomia POLSKA

"Suwerenność energetyczna była, jest i będzie naszym priorytetem". Minister klimatu na Kongresie 590

- Suwerenność energetyczna była naszym priorytetem od zawsze; dla rządu niezależność energetyczna była, jest i będzie priorytetem - podkreśliła podczas Kongresu 590 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska energia elektryczna energetyka energia atomowa energia odnawialna LNG gaz ropa naftowa POLSKA OZE

W Warszawie ruszyła 8. edycja Kongresu 590. Uczestnicy z Polski i z zagranicy

W Warszawie oficjalnie rozpoczęła się debata w ramach dwudniowego spotkania Kongresu 590. Uczestnicy, w tym przedstawiciele rządu, państwowych spółek, świata biznesu oraz nauki rozmawiają na nim między innymi o polityce, bezpieczeństwie, transformacji energetycznej, technologii i kulturze.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska innowacyjna gospodarka innowacyjność społeczeństwo sztuczna inteligencja

"Musimy robić wszystko, by chronić naszą suwerenność gospodarczą". Prezes PiS w liście do uczestników Kongresu 590

W liście do uczestników Kongresu 590 prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał, że "musimy robić wszystko, by tam, gdzie można poszerzać, a tam, gdzie trzeba chronić naszą suwerenność gospodarczą oraz prawo wyboru najkorzystniejszej dla naszej Ojczyzny drogi rozwoju".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA ekonomia Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

Andrzej Duda: namysł nad strategicznymi celami różnych gałęzi gospodarki to wielka wartość Kongresu 590

- Za wielką wartość Kongresu 590 uważam namysł nad strategicznymi celami dla poszczególnych gałęzi gospodarki. Liczę na kolejną interesującą i owocną wymianę zdań, także w tym zakresie. Bardzo dziękuję wszystkim ekspertom, którzy przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w obradach kongresowych - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas Kongresu 590. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda ekonomia GOSPODARKA

Dyskusje o gospodarce i geopolityce. Trwa "Kongres 590" [TRANSMISJA]

Cztery sceny, pięćdziesiąt paneli w dziesięciu obszarach tematycznych i dwa fora gospodarcze - w Warszawie rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Hasło tegorocznej, ósmej już edycji tego wydarzenia to "Przestrzenie wolności". Patronami Kongresu 590 są Polskie Radio i Polskie Radio 24.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Adrian Klarenbach Anders Fogh Rasmussen Andrzej Zybertowicz Marcin Przydacz Marlena Maląg Dawid Jackiewicz GOSPODARKA ekonomia POLSKA