X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Poczta Polska będzie obsługiwać dostawy w Amazon Prime

12.10.2021 17:35
Poczta Polska znalazła się w gronie przewoźników obsługujących usługę dostawy Amazon Prime, którą będą realizować kurierzy Pocztexu - poinformowała poczta we wtorkowym komunikacie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock

"Klienci zamawiający towary na platformie Amazon już od kilku lat korzystają z usług Poczty Polskiej, aby otrzymać przesyłki szybko, terminowo, z dostarczeniem do każdego miejsca w kraju. Rozszerzenie współpracy o program Amazon Prime dowodzi, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie i jesteśmy atrakcyjnym partnerem biznesowym dla największych światowych koncernów" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Strategia Poczty Polskie na lata 2021-2023 zakłada intensywny rozwój usług kurierskich. Obecnie przychody poczty z obszarów rozwojowych, do których należą usługi kurierskie, cyfrowe i logistyczne generują niecałe 20 proc. przychodów spółki. Biznes tradycyjny, czyli papierowe listy, wpłaty i przekazy pocztowe, podlegające silnej e-substytucji, przynoszą obecnie prawie czterokrotnie większe przychody. Realizacja strategii ma na celu odwrócenie tych proporcji, aby w 2024 r. przeważały przychody z obszarów rozwojowych.

Amazon poinformował, że od wtorku wprowadza w Polsce usługę Amazon Prime, oferując szybkie i darmowe dostawy, obejmujące produkty w ponad 30 kategoriach – od artykułów sportowych, elektroniki, kosmetyków i książek, po smartfony i zabawki.

Na informację o wprowadzeniu w Polsce usługi Amazon Prime zareagował spadkiem kurs internetowej platformy handlowej Allegro. Rynek odebrał to jako zwiększenie konkurencji w segmencie handlu internetowego, co spowodowało, że około godziny 16.26 kurs Allegro na GPW spadał o 6,39 proc. do 54,53 zł. Obroty na akcjach Allegro były najwyższe na rynku, przekraczając 328 mln zł.


PAP/IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Amazon Poczta Polska

Polska w TSUE. Rozprawa potwierdziła zastrzeżenia w sprawie mechanizmu warunkowości

12.10.2021 14:45
Rozprawa w unijnym Trybunale Sprawiedliwości dotycząca przepisów uzależniających wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych potwierdziła zastrzeżenia Polski - tak uważa pełnomocnik rządu Bogusław Majczyna. Wczoraj i dziś w Trybunale w Luksemburgu zorganizowano rozprawę dotyczącą zaskarżonych przez Polskę i Węgrów przepisów. 

Gala Olimpijska w Warszawie. Podsumowano występ polskiej reprezentacji na igrzyskach w Tokio

12.10.2021 14:00
W Centrum Olimpijskim w Warszawie zorganizowano galę podsumowującą występ polskiej reprezentacji na Igrzyskach XXXII Olimpiady. "To sukces, który osiągnęliście waszym hartem ducha" - tak do medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio mówił prezydent Andrzej Duda.

Ambasador RP pogratulował Nobla szefowi "Nowej Gaziety"

12.10.2021 16:30
Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski pogratulował Pokojowej Nagrody Nobla Dmitrijowi Muratowowi, redaktorowi rosyjskiej "Nowej Gaziety". Dyplomata podczas spotkania z Muratowem podziękował za działalność tej niezależnej gazety.