X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Trybunał Sprawiedliwości UE

Prof. Gontarski: TSUE jako organ polityczny przeciwko Polsce

– Prawdopodobne, że wyrok TSUE zostanie wydany w przeddzień eurowyborów. Może to zostać potraktowane jako akcja polityczna – ocenił rezultat wtorkowego posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo reforma sądownictwa

Ustawa o SN. Znamy datę publikacji opinii rzecznika TSUE

11 kwietnia będzie znana opinia rzecznika generalnego unijnego Trybunału Sprawiedliwości dotycząca ustawy o Sądzie Najwyższym. Ta informacja została ogłoszona na zakończenie rozprawy w Luksemburgu dotyczącej skargi Komisji na Polskę za przepisy, które weszły w życie w ubiegłym roku i odsyłały cześć sędziów w stan spoczynku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Trybunał Sprawiedliwości UE

Debata Poranka. Spór z Komisją Europejską będzie zakończony?

- Nie będzie żadnego zakończenia sporu - ocenił w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do podpisania przez prezydenta nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówili również Karolina Zioło-Pużuk z Centrum im. I. Daszyńskiego i Mirosław Skowron z "Super Expressu". 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE prezydent Sąd Najwyższy

Sebastian Kaleta: boję się, że PO zlikwiduje 500 plus

- Mówiliśmy podczas kampanii wyborczej, że Rafał Trzaskowski jest kompletnie niewiarygodnym człowiekiem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i warszawski radny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Komisja Weryfikacyjna Warszawa polityka Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Wpływ reformy sądownictwa na relacje z UE. Komentarze

– Napaść ze strony biurokracji brukselskiej będzie trwała – powiedział w "Pulsie Trójki" Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej". – Relacje z Brukselą od wielu lat nie są dobre i nic nie wskazuje na to, żeby były lepsze – powiedział Mateusz Baczyński z portalu Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Adrian Stankowski