Redakcja Polska

Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech

19.01.2023 11:32
Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. Stacje powiększą sieć koncernu do 604 obiektów - podał PKN Orlen w czwartek. Dotychczas stacje koncernu w Niemczech zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych landach.
Zgodnie ze strategią Orlen2030 koncern do 2030 r. będzie posiadał 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej.
Zgodnie ze strategią Orlen2030 koncern do 2030 r. będzie posiadał 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej.nitpicker/Shutterstock

"Grupa Orlen finalizuje zakup 17 stacji paliw w południowych Niemczech, w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii" - ogłosił w czwartek PKN Orlen. Koncern podkreślił w komunikacie, że realizacja transakcji powiększy jego sieć do 604 obiektów i uzupełni jej geograficzny zasięg, gdyż dotychczas stacje paliwowe Grupy Orlen zlokalizowane były przede wszystkim w zachodnich i północnych krajach związkowych Niemiec.

"Finalizujemy zakup 17 stacji w południowych Niemczech. Transakcję finansujemy ze środków pozyskanych ze sprzedaży części stacji Lotosu. Dzięki temu przyspieszamy rozwój niemieckiej sieci i uzupełniamy jej dostępność o południowe landy, gdzie dotychczas nie byliśmy silnie obecni" - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek we wpisie na Twitterze.

Jak przypomniał w komunikacie PKN Orlen, zgodnie ze strategią Orlen2030 koncern do 2030 r. "będzie posiadał 3,5 tys. stacji paliw na co najmniej sześciu rynkach Europy Środkowej", przy czym udział stacji zagranicznych w całej sieci sprzedaży ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc. 

PAP/dad

Swiatłana Cichanouska: sprawa Andrzeja Poczobuta to środek nacisku reżimu Łukaszenki na Polskę

19.01.2023 08:41
Sprawa Andrzeja Poczobuta, którego proces rozpoczął się w poniedziałek w Mińsku, stała się jednym z głównych środków nacisku reżimu Alaksandra Łukaszenki na Polskę - powiedziała Swiatłana Cichanouska, przebywająca na dorocznym Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos.

"Politico": Paryż rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

19.01.2023 09:46
Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc w ramach międzynarodowej pomocy w wojnie z Rosją - podał w czwartek portal "Politico" za anonimowym źródłem we francuskich władzach.